Zelný obvaz je tím nejlepším pomocníkem na bolavé klouby

Bolavé klouby jsou velkým problémem. V tu chvíli hledáme cesty, jak si ulevit. Jednu takovou nabízí zelný obvaz. Spadá do kategorie takzvaných babských rad, ze kterých má mnoho lidí spíše srandu. Realita je však taková, že tyto postupy mnohdy fungují mnohem lépe, než prášky plné chemie, nebo zázračné masti, které stojí i stovky korun. Zelí prodávají v každém obchodě celkem levně, tak proč to nezkusit?

Stačí jenom tři věci

Co budete potřebovat? Stačí vám jenom tři věci. A to navíc tak běžné, že pokud máte doma zelí, tak máte pravděpodobně i to ostatní a nikam muset nebudete. Pokud máme být konkrétní, tak budete potřebovat:

  • 1 hlávku zelí
  • 1 balení alobalu
  • 1 látkový obvaz

Máte vše? Potom jste připraveni na přípravu obvazu, který na vaše bolavé klouby zabere více a lépe, než cokoliv jiného.

Jak na aplikaci?

Je to velmi jednoduché. Základem je zelí. To by mělo být před použitím rozděleno na jednotlivé listy, které by měly být v lednici. Když jsou studené, tak je vezmete a postupně je začnete přikládat na vaše bolavé klouby. Poté dané místo ještě omotáte alobalem, který pomůže udržet účinné látky, ale i počáteční chlad tak, jak je potřeba.

Abyste tento svůj přírodní obvaz také zafixovali, je třeba použít i obvaz, kterým celé místo zavážete. A jste hotovi. Takto nechte působit alespoň hodinu. Potom vše sundejte. Pokud je to nutné, nohu lehce otřete vlažnou žínkou.

Aplikujte několikrát denně

Tento postup doporučujeme opakovat několikrát denně. Ideální je aplikovat obvaz večer, a nechat ho působit celou noc. Díky tomu se mohou účinné látky ze zelí vstřebávat na konkrétní místo klidně i několik hodin. A jaké bolavé klouby lze tímto způsobem ošetřovat? Samozřejmě všechny, které vás bolí. Může se jednat třeba o kotníky, o kolena, ale i o loket, nebo zápěstí. Tento netradiční postup má výhodu v tom, že je univerzální.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]