Skutečná bomba v boji proti břišnímu tuku. Drobné změny s okamžitým efektem zvládne udělat každý

Fotografie: Depositphotos

K většímu bříšku se projíte, ani nebudete vědět, jak rychle. O to je horší se ho pak zbavit. Není to právě snadné a stojí to hodně úsilí, které nebývá vždy korunováno úspěchem.

Zhubnout břišní tuk by si přálo hodně lidí. Nosit na břiše pneumatiku navíc není nic příjemného ani estetického. Navíc tento tuk obepíná vnitřní orgány a když je ho hodně, přispívá pak ke vzniku civilizačních nemocí, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak nebo vysoký cholesterol. V zájmu zachování zdraví je proto vhodné se ho zbavit co nejdříve. Jaké účinné metody na to fungují? Více prozradila lékařka Atli Arnarson.

Proč je břišní tuk více nezdravý než podkožní

Z hlediska zdraví je podkožní tuk méně nebezpečný. Prakticky nezpůsobuje zdravotní problémy, snad jen estetické a kosmetické. Prostě máte větší hýždě, stehna nebo paže. Ale břišní neboli viscerální tuk v nadbytečném množství je škodlivý. Trpí jím i poměrně štíhlé osoby. Měřítkem je obvod pasu, který by neměl být větší než 120 centimetrů u mužů a více než 88 centimetrů u žen. Je proto třeba si obvod pasu hlídat. Nejlépe vhodným jídelníčkem, cvičením a úpravou životního stylu.

Pravidelně si zacvičte

Kdo chce zhubnout břišní tuk, nemůže jen spoléhat na to, že bude hladovět a to povede k hubnutí. To je špatná cesta, protože hladovění vede ke zpomalení metabolismu a ke zhoršení problémů. Jíst je třeba pravidelně, menší dávky s vyloučením nezdravých potravin. Je třeba omezit hlavně živočišné tuky, tučné maso a rafinovaný cukr. Zapomeňte na sladké šťávy. Máte-li žízeň, napijte se vody. A vodou den začínejte. Na lačno vypijte sklenici vody s kapkou citronové šťávy. To vám váš metabolismus zrychlí.

Dopřejte si hodně spánku

Kvalitní spánek je pro hubnutí důležitý. Napomáhá k regeneraci organismu. Nedostatek spánku vede k větší produkci hormonů, jež ovlivňují hladinu kortizolu. Ten způsobuje inzulinovou rezistenci, hlavní příčinu nárůstu břišního tuku. Spát byste měli denně aspoň sedm hodin.

Fotografie: Pixabay

Do jídelníčku zařaďte vlákninu a bílkoviny

Dostatek vlákniny a bílkovin ve stravě dokáže s břišním tukem hotové zázraky. Bílkoviny hodně zasytí. Kdo jí kvalitní bílkoviny, většinou nemívá problémy se zmnoženým tukem na břiše. Zdravě se stravovat mohou i vegetariáni, když si dopřejí sóju, oříšky a různá semínka.

Zdroj: Healthline