Michael Schumacher 10 let po nehodě: Blízký přítel promluvil, jak na tom ve skutečnosti je

Fotografie: Depositphotos

Letos tomu bude už 10 let od vážného zranění hlavy, které si Schumacher přivodil. Od té doby je veřejnosti sdělováno jen velmi málo informací ohledně jeho zdravotního stavu.

Němec Michael Schumacher je bývalý závodník formule 1. Mezi jeho největší úspěchy jistě patří to, že je sedminásobný mistr světa královny motorsportu. Mnozí fanoušci si ho pamatují jako věčně usměvavého vysokého muže plného energie a elánu. V prosinci roku 2013, tedy pouhý rok od ukončení své profesionální kariéry závodníka, se mu přihodila velmi zlá nehoda během lyžování na horách.

Bude to 10 let

V prosinci to bude už 10 let od doby, kdy se Schumacherovi tato ošklivá nehoda stala. Jakmile byl převezen do nemocnice, slavný závodník upadl do kómatu. Mnozí lidé považovali za paradox, že prakticky celý život ve vysoké rychlosti riskoval své zdraví za volantem závodního monopostu, ale vážná nehoda se mu stala až právě na lyžích.

Uniká málo informací

Kvůli závažnosti celé situace si Michaelova manželka i jeho blízcí příbuzní přáli, aby veřejnost respektovala jejich soukromí. Na základě toho je také dostupných velmi málo informací o jeho zdravotním stavu a zda je jeho léčba úspěšná, či nikoliv. Schumacher se však neléčí v žádné nemocnici, ale je mu dopřána domácí péče v jeho sídle ve Švýcarsku.

Nevypadá to dobře

Naposledy se o část informací podělil dlouholetý závodníkův přítel a novinář Roger Benoit. Ten trochu rozvířil vody s informacemi tím, že Michaelův případ je prý beznadějný. Pravděpodobně tím bylo myšleno to, že jakékoliv pomyšlení na nějaký alespoň trochu normální život to v jeho případě nevypadá. Někteří lékaři dokonce tvrdí, že je zázrak už to, že takovou nehodu vůbec přežil.

Život na vlásku mladé ženy po porodu: Infekci si prvně doktoři spletli s chřipkou

Formule 1
Fotografie: Pixabay

Nezbývá než doufat

V jednom z rozhovorů se nechal slyšet Schumacherův syn Mick, že by dal cokoliv za to, aby si se svým otcem mohl promluvit. To také trochu nasvědčuje tomu, že stav závodnické legendy se nijak nelepší, spíše naopak. Fanouškům tedy zbývá jediné – doufat, že se další den nedočtou v novinách o tom, že život jejich idolu je u konce. Všichni stále doufají v přísun pozitivních zpráv o Michaelově zdravotním stavu.

Zdroj: Blick

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]