Banánová slupka nepatří do koše. Uplatnění nalezne v boji s akné

Fotografie: Pixabay

Kdo by si nepřál mít krásnou pleť bez chybičky? Jenže pro mnoho lidí je to jen nesplněný sen. Trápí je akné, které ne a ne ustoupit. Možná ale netuší, že lék se skrývá u nich doma ve spíži a většinou jej vyhazují přímo do koše. O co jde? Samozřejmě o banánové slupky, právě ty mohou s péči o pleť velmi pomoci.

Slupky od banánu obsahují totiž látky, které jinde v takovém množství nenajdeme. Jde zejména o vitamíny A, B, C a E. Dále se pyšní vysokým obsahem minerálů jako je zinek, mangan nebo železo, které pomáhají při prevenci infekce pokožky. Specifické složení slupek dokáže pleť zbavovat nahromaděných odumřelých buněk a černých teček, které se mohou snadno zanítit a vedou ke vzniku pupínků.

Obyčejná slupka

Zde nepotřebujete nic navíc – stačí sníst banán a slupku si ponechat. Kousky slupky nakrájejte na menší části a ty poté přikládejte na kůži a po dobu asi 10 minut Nechte pleť vstřebat všechny účinné látky a na závěr opláchněte vodou.

Banánová slupka s ovesnými vločkami

Vytvořte si dokonalou masku s pomocí několika málo ingrediencí. Dejte banánovou slupku do mixéru a přidejte 3 lžíce cukru a ½ šálku ovesných vloček. Vše rozmixujte, dokud nevznikne pasta, kterou poté aplikujte na obličej. Nechte působit 10 minut, potom omyjte obličej vlažnou vodou.

Banánová slupka s kurkumou

Kurkuma sama o sobě obsahuje antibakteriální látky a působí na pleť jako přirozený peeling. Když spojíte sílu banánové slupky a kurkumy, vznikne mimořádně účinná pleťová maska.

Dejte banánovou slupku do mixéru a k tomu přidejte lžičku kurkumy. Pak vytvořte pastu – pokud je příliš hustá, přidejte trochu vody. Naneste na pokožku a nechte působit asi 15 minut a následně smyjte teplou vodou.

Banánová slupka s citronem

Tato zázračná maska dokáže účinně působit zejména na pleť, která je plná nevzhledných jizev po akné. Při pravidelném používání dokáže tyto jizvičky eliminovat a pleti opět navracet krásu a svěžest. Opět vložte banánovou slupku do mixéru a přidejte citrónovou šťávu v poměru 50:50 a promíchejte.

Pastu, kterou jste vytvořili, naneste na tvář, ale vynechte oblast kolem očí, kde je pleť zvláště citlivá. Masku poté lehce do pleti vmasírujte a nechte 15 minut působit. Omyjte vlažnou vodou a celý proces opakujte každý den. Pokud vaše pleť nereaguje dobře, aplikujte masku pouze na jizvičky.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]