Banánová slupka nemá končit v koši. Její zdravotní výhody mnohé překvapí

Banánová slupka je pro většinu z nás odpad. Tedy jakýsi obal, který chrání banán. Věděli jste však, kolik prospěšných látek obsahuje? Na to mnoho lidí zapomíná. V něčem je dokonce lepší volbou, než ona samotná dužina banánu. Podívejte se s námi, k čemu všemu se dá využít a jaké výhody dokáže přinášet.

Ochrana před UV zářením

Pokud chcete svou kůži chránit před nebezpečným UV zářením, jsou to právě banánové slupky, které vám mohou pomoci. Aplikace je velmi jednoduchá. Stačí slupku vzít a potom sní třít na vaší kůži. Nebo ji můžete rozmixovat s trochou olivového oleje a potom ve formě masky aplikovat na vaši pleť.

Léčba akné

Banánová slupka dokáže pomoci také v případě, kdy trpíte na akné. Používat byste ji měli denně a vaše kůže může být dokonalá. Postup aplikace je stejný jako v předchozím případě. Buď vnitřní část slupky jemně třete po vaší pleti, nebo si vytvořte něco na způsob pleťové masky tím, že v mixéru vytvoříte kaši.

Eliminuje vrásky

Tyto účinky banánových slupek ocení každý žena, která chce vypadat mladě. Slupky z banánů totiž mohou zamezit tvorbě vrásek a ty stávající umí efektivně vyhlazovat. Ideální pro ty ženy, které chtějí vypadat dlouhodobě stále mladě. Ideální použití je připravit si pleťovou masku z rozsekaných slupek a vaječného žloutku. Tu aplikujte na očištěnou kůži po dobu 15 minut.

Odstraňuje bradavice

Jsou velmi nepříjemné a na mnoha místech mohou být i bolestivé. Zničit je však můžete i doma. Stačí kousek banánové slupky, kterou položíte přímo na bradavici, zalepíte náplastí a necháte působit. Po několika dnech by měla bradavice mizet.

Uleví od bolesti

Banánová slupka je dobrým zdrojem látek, které pomáhají proti bolesti. Základem je slupku rozmixovat. Pokud jde o vnitřní využití, vytvořte si s dalších surovin smoothie, které vypijte. Pokud chcete slupku užívat lokálně, tak ji místo mastičky z lékárny namažte na bolestivé místo. Třeba na svaly a klouby.

Prospěje vlasům

Budou silné, zdravé a lesklé. To vše díky obsahu vitamínu B, A, nebo také E. Použití ji podobné jako v předchozím případě. Slupka se může stát buď součástí nápojů nebo jídel, nebo ji lze využít i tak, že ji začnete opatrně vtírat do vlasů, jako by to byla klasická maska na vlasy.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]