Ateroskleróza ohrožuje stále více lidí, proto je na místě dbát na důkladnou prevenci

Ateroskleróza je zánětlivé onemocnění cév, konkrétně v cévě dochází k ukládání tuků a tím k jejímu zneprůchodnění. Vzniká především z vlivů nezdravého životního stylu. K tomuto onemocnění přispívá konzumace nezdravých a tučných jídel, nedostatek pohybu, obezita, nebo dokonce kouření. Nejčastěji postihuje lidi kolem 50 až 60 let. Mezi komplikace aterosklerózy patří cévní mozková příhoda, nebo srdeční infarkt. Někdy mohou být její následky doslova fatální a postižený zemře.

Jak předcházet vzniku aterosklerózy?

Podstatnou součástí prevence vzniku aterosklerózy je přechod na zdravější způsob života. To znamená, že byste se měli vyvarovat nezdravým jídlům s vysokým obsahem tuků, zařadit do svého života více pohybové aktivity, omezit kouření, pokud jste kuřákem a hlídat si váhu.

Tipy na prevenci aterosklerózy přírodní cestou

Pokud budete chtít vyzkoušet některé přírodní preventivní cesty a léčíte se dlouhodobě se srdečním onemocněním, raději svůj záměr nejprve konzultujte se svým praktickým, nebo odborným lékařem. Čím můžete preventivně působit?

  • Lněná semínka: ta obsahují vysoké množství omega 3 mastných kyselin, a proto jsou prospěšná pro naše srdce, udržují především elasticitu srdečních cév a normalizují krevní tlak. Rovněž mohou působit na snížená cholesterolu v krvi. Roztok z lněných semínek si připravíte z asi 100 gramů lněných semínek (z třetiny naplněná sklenice) a litru vody. Odvar povařte a nechte 2 hodiny chladnout a louhovat. Popíjejte po dobu pěti dnů každé ráno jeden šálek.
  • Vlašské ořechy a olivy: k léčivému přípravku budete potřebovat asi kilo a půl vlašských ořechů a půl kilo oliv. Vše pomelte a spojte dohromady, Pastu uchovávejte v lednici a pravidelně pojídejte. Můžete přidat i do různých pokrmů.
  • Citrónová a česneková tinktura: nasekejte 10 stroužků česneku a vymačkejte šťávu z jednoho citrónu. Směs pak promíchejte s asi 150 ml vařené vody. Nechte louhovat asi tři dny. Užívejte po dobu jednoho měsíce jednu až dvě lžíce denně. Směs uchovávejte v chladu a temnu.
  • Med a skořice: k přípravě léčiva budete potřebovat půl litru převařené vody, 3 lžíce medu a 25 gramů mleté skořice. Vše řádně promíchejte a popíjejte měsíc, jednou denně každé ráno.

Skvěle působí i obyčejné bylinky

Pokud si svého favorita mezi těmito přírodními léčivy nevyberete, můžete užívat taktéž snadno dostupné bylinky v podobě čajů. V lékárně vám jistě poradí, jaké očistné směsi jsou nejideálnější. Ať vaše srdce bije jako zvon!

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]