5 zdravých svačinek, které vás během dne potěší

obrázek: diabetesdaily.com

Svačina, menší jídlo během dne, které by mělo být zdrojem vitamínů, minerálních látek, ale také vlákniny. Dopřejte si zdravé svačinky během dne, které vás potěší nejen přínosem pro vaše zdraví, ale také chutí.

Chia pudink s borůvkami

Připravte si už den předem chutný chia pudink, který si můžete ozdobit sezónním ovocem či takovým ovocem, které máte rádi. Chia semínka jsou skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin a podporují správné trávení. Promíchejte ¼ šálku chia semínek se šálkem kokosového mléka a lžící medu či javorového sirupu. Přidat můžete i trochu vanilkového extraktu. Uložte do lednici a párkrát před spaním promíchejte. Ráno vzniklý chia pudink dozdobte ovocem a sbalte na svačinu do práce. Doporučujeme chia pudink připravovat do uzavíratelných sklenic.

Prosciutto a meloun

Těžko říct, jaká z těchto dvou ingrediencí je chutnější, každopádně jejich chutě jdou skvěle dohromady. Připravte si do krabičky pokrájený světlý meloun, který dozdobíte plátky prosciutta. Doporučujeme svačinu takto připravit den předem, jelikož se chutě skvěle propojí.

Tvaroh a jablka

Svačina pro sportovce i všechny, kteří potřebují do jídelníčku doplnit dávku bílkovin. Připravte si na svačinu měkký tvaroh s trochou medu a vanilkového extraktu či citronové šťávy. Přidejte k tvarohu pokrájená jablíčka a posypte si svačinku ořechy.

Čerstvá zelenina s humusem

Skvělou svačinkou je také humus se zeleninou. Humus můžete zakoupit buď v obchodě hotový nebo si jej připravit doma z uvařené či konzervované cizrny. Stačí cizrnu umixovat s olivovým olejem, špetkou soli, česnekem, pastou tahini, citronovou šťávou a nezapomeňte ani na římský kmín. Pokrájejte si k humusu mrkev, řapíkatý celer a okurku.

Hrst mandlí

Na konzumaci dostatečného množství oříšků a semínek denně často zapomínáme. Dopřejte si k svačině hrst mandlí či jiných oříšků, které jsou bohaté na zdravé tuky.