5 snadných protahovacích cviků na doma, při kterých spalujete tuk.

Obrázek: pixabay.com

Nemyslíte si, že je možné spalovat tuky jinak než rychlým aerobním cvičením? Máme zde pro vás protahující cviky z jógy, které vám též pomohou ke spalování. Pravděpodobně nespálíte tolik tuku jako při běhu, zato toto cvičení můžete provozovat doma, zlepšíte si flexibilitu, posílíte si tělo plus načerpáte energii na celý den.

Abyste dosáhli nejlepších výsledků, tak byste tyto jednoduché cviky měli provozovat třikrát až pětkrát za týden.
Část I.

Jdeme na cviky:

1. Kobra

Obrázek: pixabay.com

Kobra pomáhá posílit horní část těla a budete mít pružnější páteř.
Provedení cviku:
Lehněte si na břicho, nechte čelo aby se dotýkalo země. Nohy mějte volně na šířku kyčlí. Dejte si ruce pod ramena, abyste lokty udrželi rovnoběžně. S výdechem pomalu zvedněte hrudníkem nahoru. Oči míří vzhůru, snažíme se pohled upínat ke stropu. Pozici držte po dobu 15 až 30 sekund, dle vašich možností. Pak pomalu vydechněte a pokládejte tělo do původní pozice. Cvik opakujte pětkrát. Mezi jednotlivým opakováním mějte 15 sekund pauzu.

2. Pozice bojovníka

Obrázek: studio.kalimukti.com

Bojovník je dobrý na posílení celého těla – od břicha po záda, stehna a zadek.
Provedení cviku:
Postavte se do rovného stoje. Pravou nohu prodlužte dopředu, levou nohou držte též v prodloužení. Pravé koleno pokrčte a levou nohu mějte na špičkách prstů. Při pomalém nádechu vyrovnejte tělo a ruce směřují ke stropu. Pomalu proveďte záklon, až tam kde vám to bude příjemné. V pozici vydržte po dobu 15 až 30 sekund. Poté pomalu přejděte do výchozí pozice a cviky opakujte na druhou nohu. Cvik opakujte třikrát až pětkrát.

3. Pozice luku

Obrázek: fitndiets.com

Tato pozice je úžasná pro snížení břišního tuku, k posílení středu těla a abs. Tím, že se v pozici houpete zepředu dozadu, napomáháte k stimulaci trávicího ústrojí a bojujete tak proti nadýmání a zácpě.
Provedení cviku:
Lehněte si na břicho, nohy ohněte v kolenou a položte ruce ke kotníkům. S výdechem se vytáhněte vzhůru (tak vysoko jak jen můžete). Pozici držte po dobu 15 až 30 vteřin. Po celou dobu pomalu dýchejte. Pokud budete moc a bude vám to příjemné, tak se v pozici pohoupejte. S výdechem se vraťte do původní pozice. Cvik opakujte pětkrát.

4. Pozice židle

Pozice židle je známá pro své posílení celého středu těla, dále je dobrá na stehna a hýždě. Pokud máte problémy se zády či koleny, tak tento cvik neprovádějte.
Provedení cviku:
Postavte se vzpřímeně, ruce držte před sebou. Ruce zvedněte nad hlavu a pokrčte nohy v kolenou, tak aby vaše stehna byly vodorovně s podlahou (jako kdybyste se chtěli posadit na židli). Kolena vám nesmí jít před špičky u nohou. Pomalu dýchejte a pozici držte po dobu 15 až 30 vteřin. Cvik opakujte třikrát až pětkrát.

5. Pozice prkna

Obrázek: pixabay.com

Zázraky o tomto cviku jste již určitě slyšeli. Pokud se o něm chcete dozvědět více, čtěte zde. Opět tento cvik neprovádějte, pokud máte problémy se zády.
Provedení cviku:
Postavte se vzpřímeně, ruce dejte k podlaze před špičky u nohou, nohy zakročte dozadu. Nohy mějte na šíři boků. Zůstanete ve vysokém prknu. Snažte se patami pomyslně prošlápnout dozadu. Pozici držte po dobu 15 až 30 vteřin. Cvik opakujte pětkrát.

Následující den bude zveřejněno dalších pět protahovacích cviků.