Díky těmto zdánlivě běžným zvykům vypadá moje babička o 20 let mladší. Tento trik jí poradila lékařka

Fotografie: Depositphotos

Pokud si chcete udržet mladistvý vzhled, není nutné užívat drahé výrobky plné chemie či podstupovat chirurgické procedury. Postačí vám tyto triky.

Udržet si krásný a mladistvý vzhled může být dnes velmi náročné, a to především pokud jste žena. Abyste se však ochránili před vráskami a dalšími nepříjemnými známkami stárnutí, nemusíte nutně podstupovat chirurgické operace nebo užívat desítky prášků každý den. Mnohem více se dle serveru Healthline vyplatí zaměřit se na tyto jednoduché, ale zároveň osvědčené tipy týkající se změn životního stylu. Ty stačí aplikovat a velmi brzy na sobě pocítíte příznivé změny.

Chůze naboso a pravidelné procházky

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak si udržet zdravou mysl i tělo, je chození bez bot, a to nejlépe v přírodě. Stačí si sundat boty, chodit chvíli po čerstvé trávě a již po pár minutách se budete cítit lehčí a mnohem víc odpočatí. Důvodem je především skutečnost, že na spodku chodidla nachází jedny z nejdůležitějších akupresurních bodů, které dle tradiční medicíny přijímají energii ze země a zároveň pomáhají odvádět špatnou energii zpět do ní.

Velmi důležité je pak také chodit na procházky, a to nejlépe každý den. I pouhá půl hodina v pomalém tempu vám může pomoci zhubnout přebytečné kilogramy a udržet organismus v dobrém stavu. Na Zdravém Stravování jsme také psali o tajemství krásy japonských žen, které i po padesátce vypadají mladě. Přínosy samozřejmě budete moci pociťovat pouze v případě, že budete tyto triky provádět pravidelně.

Recept na tento přírodní elixír je v naší rodině děděn po generacích. Toto jsou jeho zdravotní benefity

pečivo, lepek, celiakie
Fotografie: Freepik

Pomoci mohou také teplé nebo studené sprchy

Odborníci také doporučují pravidelně klepat na místa pod prsty dřevěnou nebo gumovou paličkou. To byste měli dělat do doby, než se objeví pocit tepla – právě v ten moment vám totiž dává tělo najevo, že jste podpořili chod krevního oběhu a tělo si tak získává další energii. Další užitečnou metodou proti stárnutí je dle webu Healthline také střídání teplých a studených sprch, což mimo jiné podporuje i zdraví pokožky a podporuje imunitní systém.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]