Dvojité brady se lze zbavit i bez skalpelu. Vyzkoušejte osvědčené způsoby

Fotografie: Freepik

Dvojitá brada působí nejen velmi nevzhledně, ale také může zkreslovat celý náš obličej. Máme pro vás zaručené tipy, jak s ní bojovat.

Často se objevuje v případě, že je naše hmotnost vyšší než by měla být. Její příčinou ale může být i genetika, věk nebo životní styl. Dvojitá brada je jev, se kterým se mnozí z nás smíří a přestanou ji řešit. Není ale chvíle, kdy by se nepodívali na fotografii nebo do zrcadla a nezjistili, že tam stále je. Právě pro tyto případy jsme dali dohromady jednoduché triky, jak lze s dvojitou bradou bojovat. Jde i to i bez diet a úbytku hmotnosti. Stačí změnit pár starých návyků a zařadit do svého dne pár nových. 

Jednoduchá cvičení pro zmenšení brady

Zní to sice trochu neuvěřitelně, ale i na bradu existují specifické cviky. Jedním z nich je náklon hlavy. Ten provedeme jednoduše tak, že zakloníme hlavu a podíváme se na strop, ideálně pod úhlem 45 stupňů. Následně otočíme hlavu doprava a vytáhneme spodní čelist směrem vpřed. V takovéto pozici setrváme po dobu 10 sekund a následně stejný postup opakujeme při otočení hlavy doleva. Při cvičení můžeme využít také míč. Ten umístíme na stůl a udržujeme jej na místě pomocí oblasti mezi bradou a krkem. Míč tlačíme směrem dolů. Opakujeme 20 krát. 

Fotografie: Pexels

Při cvičení můžeme využít i náš jazyk. Nejprve je potřeba zaklonit hlavu a podívat se na strop, postup je stejný jako u prvního cviku. Následně vytáhneme jazyk a přitlačíme jej na horní patro dutiny ústní. V této pozici vydržíme po dobu 15 sekund. Cvičení s jazykem můžeme střídat se cvičením čelisti, které probíhá ve stejné poloze hlavy. Spodní čelist následně tlačíme směrem dopředu, dokud neucítíme protitlak. V této pozici následně setrváme po dobu 15 sekund.

Zásadní jsou také změny v našem jídelníčku 

Pomoci nám může také protahování jazyka, které můžeme provádět pravidelně během dne. Stačí jazyk jednoduše vypláznout a pokusit se jeho špičkou dotknout našeho nosu. Jelikož nejčastějším důvodem dvojité brady je naše vysoká hmotnost, bude zapotřebí upravit naše stravovací návyky. Nemusíme ale držet drastické diety, stačí do našeho jídelníčku zařadit dostatečné množství ryb. Ty obsahují omega 3 mastné kyseliny, které stimulují metabolismus našeho organismu. Vegetariánskou alternativou mohou být chia semínka. 

Fotografie: Pexels

Vhodnou potravinou jsou také brusinky. Ty obsahují důležité vitamíny a minerály, ale také nízký obsah kalorií. Kyselina, která je v nich obsažena stimuluje růst svalů, zrychluje metabolismus a pozitivním způsobem ovlivňuje boj s tuky. Pokud se nám dvojitá brada objevuje hlavně na fotografiích, je důležité zaujmout na fotce správný postoj. Ideální je držet rovná záda a hlavu mírně vzpřímenou s tím, že spodní čelist budeme vystrkovat směrem dopředu. Také se nedoporučuje mít fotoaparát umístěn pod rovinou očí. 

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]