Jednoduché triky, které uleví vašim očím

Není ničím zvláštním, že se musí lidé v dnešní době naučit vypořádat se špatným zrakem. Pro některé je velmi obtížné rozeznat objekt, který je daleko. A pro jiné je zase problém zaměřit se na objekt, který je velmi blízko. Používání brýlí nebo kontaktních čoček pomáhá, ale je také dobré naučit se, jak nechat své oči odpočívat.

Pobyt venku

Naučte se trávit čas venku, ideálně v přírodě. Vaše oči tak budou ušetřeny světelných zdrojů, které zraku příliš neprospívají. Choďte na procházky do parku a pokuste se trávit čas každý den i venku. Sledujte oblohu, ptáky, kochejte se rostlinami, stromy, trávou.

Šetřete oči

Každý den dělejte krátká a jednoduchá cvičení, která uleví vašim očím a šetřete oči díky některým opatřením. Stačí jít do místnosti se slabým osvětlením, používat ochranné brýle či folie na obrazovku počítače, upravovat jas a provádět krátká cvičení: zavřete oči a vyčkejte 20 až 30 sekund. Pak oči opatrně otevřete a opět je zavřete. Opakujte 3x za sebou několikrát denně.

Pravidlo 20-20-20

Zkuste použít pravidlo 20–20–20 a při práci na počítači si udělejte pravidelné přestávky. Toto je velmi zajímavé oční cvičení a implementace je velmi jednoduchá. Každých 20 minut používání počítače si udělejte pauzu a sledujte něco, co je vzdálené cca 20 stop (6,09600 metru) od vás, po dobu nejméně 20 sekund.

Oční masáž

Několikrát denně dopřejte svým očím masáž jemným tlakem a třením oblastí kolem očí. K masáži je vhodné používat ukazováček a palec k jemnému přitlačení na oblast těsně nad vnitřním koutkem vašich očí. Stimulujte se tím krevní oběh v oblasti očí.

Teplá komprese

Běžně používanou metodou k léčbě očních problémů je teplá komprese. Jemně přitlačte na oči teplý, vlhký hadřík na půl hodiny denně. Toto je osvědčená metoda a je velmi užitečná pro navlhčení suchých očí.

Vitamín A

Přidáním sladkých brambor a mrkve do svého jídelníčku, může dojít ke zlepšení zdraví očí. Tyto potraviny mají vysoký obsah vitamínu A, což je živina, která je nezbytná pro dobrý zrak.

Obrázky: yukepo.com