Díky pravidelné konzumaci banánů budete ve formě. Toto jsou důvody, proč je zařadit na jídelníček

Fotografie: Freepik

Kromě toho, že výtečně chutnají a můžete si z nich udělat opravdu lahodné dezerty a mléčné nápoje, jsou banány vitamínová bomba pro naše tělo.

Banány jsou k dnešním dnům velice známé ovoce. Sice už se na ně nestojí fronty, jak tomu bylo kdysi, no přesto jsou pořád hodně žádané ovoce. Někteří se jim ovšem záměrně vyhýbají, jelikož obsahují o mnoho více sacharidů a cukrů, než jiné druhy ovoce. Jenomže si neuvědomují, že cukry vyskytující se v banánech jsou jsou velice zdravé a doprovázené vitamíny a minerály. Proto si dnes dáme menší banánovou osvětu, abyste věděli, že pravidelnou konzumací banánů rozhodně nic nepokazíte.

Podporují zdraví vašich očí

Banány obsahují velké množství vitamínů A a C, což jsou antioxidanty, které prospívají zdravým očím a pokožce. Dále obsahují i betakaroten, který pomáhá chránit oční buňky a napravuje jejich poškození. Další živiny, které se v nich ještě vyskytují a pomáhají udržovat zdraví vašich očí jsou vitamín E a lutein.

Fotografie: Pixabay

Pomáhají spalovat tuky

Banány v sobě mají obsažený cholin, což je vitamín B, který pomáhá se spalováním tuků v našem těle. Zároveň také zabraňuje jejich nadměrnému ukládání v našem břiše. Mimochodem, jedním z mnoha důvodů, proč zrovna alkoholici mívají nafouklá břicha je ten, že alkohol již zmíněný cholin zabíjí. Proto by bylo dobré vyměnit pivo za banánový milkshake.

Prospívá vašim svalům

Banány jsou bohaté na draslík, což pozitivně ovlivňuje svalstvo v našem těle. Pokud budete pravidelně konzumovat banány, pomůže vám to s regenerací vašich svalů. To se hodí hlavně lidem, kteří často cvičí, navíc se také sníží se bolest způsobená cvičením. Ale pokud necvičíte, tak nemusíte být smutní, jelikož draslík posiluje i srdeční svalstvo, což snižuje riziko infarktu a srdečních onemocnění a to už ocení každý člověk.

Fotografie: Pixabay

Přírodní zdroj energie

Banány jsou velice bohaté na glukózu, což je nejsnadněji stravitelný zdroj cukru, který vám poskytne velké množství energie. Pokud zvolíte banány jako přílohu k vaší snídani, budete mít opravdu energetický start do dne. Ale i během dne se vám bude jeho konzumace hodit, ať už na trénink v posilovně, náročný výšlap či běh. Banány vás ve štychu nenechají. 

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]