Kuřecí maso s banánem

Tento recept patří k mým oblíbeným, pro svou netradiční a vskutku velmi zajímavou chuť. Kuřecí maso je bohaté na bílkoviny a podílí se na stavbě svalové hmoty. Obsahuje vysoké procento vitamínů B, které dodávají našemu tělu během metabolických přeměn sacharidů, tuků i bílkovin energii.

Obsažený selen má zase antioxidační vlastnosti, jež chrání lidský organismus proti škodlivým volným radikálům. Miniaturní množství nasycených tuků z něj činí ideálního pomocníka při redukčních dietách. Kuřecí maso lze připravit na nekonečně mnoho způsobů a nikdy se vám nepřejí. V kombinaci s banány se jedná o koktejl chuti i zdraví.

Vliv banánů na lidské tělo

Banány obsahují velké množství vlákniny a přírodní cukry, které mají tu moc poskytnout lidskému tělu mnoho energie. Mimo jiné chrání před rakovinou ledvin, řídnutím kostí, cukrovkou, slepotou, eliminují depresi, ulehčují ranní nevolnosti. Dáte-li si banán před cvičením, pomůže vám udržet hladinu krevního cukru a tím udrží vaší energii. Rovněž chrání před přetížením svalů během cvičení. Nebudeme vás tedy déle napínat a jdeme na recept.

Potřebné ingredience na 1 porcikuřecí

  • Zelená nať z cibulky
  • Kokosový olej 1 malá lžička
  • Kuřecí prso
  • Kokosová smetana nebo mléko
  • Koření na kuře
  • 1 banán
  • 3 PL quinoa

Postup přípravy

Na pánvi si rozpustíme kokosový olej a opražíme zelenou nať z cibulky, přidáme kuřecí maso nakrájené na tenké nudličky a koření na kuře, orestujeme – mírně podlijeme vodou a dusíme do měkka. Přidáme na kolečka nakrájený banán a chvíli společně vaříme. Podlijeme kokosovou smetanou či mlékem (může být i jiné) a přidáme quinou. Vše maso s banánemspolečně ještě povaříme a hotové přemístíme na talířek. Já si k tomu dávám baby špenát.

Náš tip: K banánům je možné přidat pro obměnu mango nebo ananas. Vždy se chuť jídla změní a pokaždé si pochutnáte na něčem jiném.

Fotografie publikována se svolením tiramisustudio Photography/FreeDigitalPhotos.net