10 tipů jak zhubnout

Je pravda, že se to na internetu hemží různými radami, jak zhubnout. Jenže žádnou záruku vám nikdo nedá – ani my ne. Přinášíme pouze pár tipů, které na vás mohou nebo nemusí působit. A další věc je samozřejmě i vaše pevná vůle. Tak, co – zkusíte to?

Desatero o hubnutí

1. Dodržujte pitný režim, to znamená vypít během dne alespoň 2 až 3 litry tekutin. Velmi důležité je také to, co pijeme. Je třeba vynechat všechny sladké limonády a slazené vody, omezit džusy a minerálky. Nejlepší je čistá neperlivá voda.

2. Produkty z bílé mouky (bílé pečivo, koláče, zásmažky) se snažíme nahradit celozrnným nebo alespoň vícezrnným pečivem s vysokým podílem přirozené vlákniny.

3. Vepřové maso a výrobky z něj (salámy, paštiky, huspeniny, tlačenky, …) nahradíme kuřecím masem a rybami.

4. Rozloučíme se se všemi druhy masových polévek (vývary – hovězí, slepičí…).

5. Z jídelníčku také vyloučíme plnotučné a zrající sýry (niva, ementál, hermelín…) a sýry uzené.

6. Vyloučíme uzeniny (salámy, klobásy, uzené maso, ale také uzené ryby).

7. Vhodné nejsou ani plnotučné jogurty, smetany, dezerty, všechny sladkosti a čokolády.

8. Je třeba zmenšit všechny porce jídel a nezatěžovat žaludek velkým množstvím potravin naráz. Raději během dne jíme malé porce, ale častěji.

9. Ovoce se snažíme konzumovat do 15 hodin – můžeme si ho dopřát i ve větším množství.

10. Při vaření i ve studené kuchyni se snažíme vyměnit běžný olej za olivový či lněný.

Jeden by z toho mohl nabýt dojmu, že vlastně nemá co jíst? To však není pravda. Stále zůstává mnoho zdravých potravin, které můžeme konzumovat. Zásadou je přijímat méně, než dokážeme spálit. Dopoledne sacharidy a odpoledne se snažíme přejít na bílkoviny. Pokud chcete skutečně zhubnout – sacharidy večer úplně vyřaďte z jídelníčku. Obecně platí: snídej, jako král. Obědvej, jako princ. Večeři dej žebrákovi.

Fotografie publikována se svolením suphakit73 Photography/FreeDigitalPhotos.net