Muž převyprávěl své mrazivé pocity během klinické smrti. Jeho příběh potvrdil dlouholeté obavy

Fotografie: Depositphotos

Lidé, kteří prožili klinickou smrt, se rozhodli sdílet své prožitky takzvaně z druhé strany. Někteří viděli obrovská pohoří, jiní vznášející se lékaře nad nemocničním lůžkem.

Zdali je smrt skutečný konec, nebo existuje život po smrti, to je základní otázka, na kterou není jasná odpověď. Nicméně lidstvo je v tomto případě rozděleno na tři skupiny. Na ty, kteří v posmrtný život nevěří, další skupinu, jež věří, a konečně na osoby, které tvrdí, že už jej prožily. A přesně tito lidé se rozhodli své zkušenosti vyprávět světu.

Lékaři se vznášeli

Bývalý starosta města Truro a radní Cornwallu Bert Biscoe se ocitl v nemocnici Treliske poté, co ve své kuchyni utrpěl záchvat z důvodu cukrovky, o které do té doby ani netušil, že jí trpí. Byl v bezvědomí upoutaný na lůžko dlouhých 10 dní, jak uvádí web CornwallLive. Během této doby zažil zkušenost, co může nastat po smrti. Jak sám uvádí: „Byl jsem dlouho v bezvědomí. Neměl jsem ponětí o tom, jak čas plyne, ani o tom, co se kolem mě děje.“

„Vím jen, že když jsem procital z bezvědomí, otevřel jsem oči a možná to byla halucinace, ale pamatuji se, že jsem se podíval do zrcadla a viděl, jak mi z pusy vychází zelená hadička. Lékaři kolem mě se vznášeli, trochu étericky. Byla tam i moje žena a obě dcery.“ Ze dne, kdy dostal záchvat si však Bert nic nepamatuje. Poslední vzpomínka je ze dne předtím a pak až vize ze stavu, kdy byl uveden do kontrolovaného kómatu.

Vědce překvapilo průlomové zjištění o tom, co se stane s duší po smrti. Toto čeká každého z nás

Žena viděla hory 30 000krát větší než Everest

Bert Biscoe není jediný, kdo se rozhodl sdílet svůj příběh se světem. Doktorka Linda Kramer měla pocit, že usíná, ve skutečnosti byla dlouhých 15 minut klinicky mrtvá. Když se probudila, myslela si, že strávila 5 let v nebi, kde viděla neuvěřitelné věci, jak píše server DailyStar. „Bylo tam obrovské pohoří, bylo tak 30 000krát větší než Mount Everest, viděla jsem budovy a mrakodrapy, také květinové pole,“ vypráví Linda.

Vědci sice stále zkoumají prožitky blízké smrti, ale prozatím se shodují, že nic takového jako světlo na konci tunelu pro ně neexistuje. Zkrátka a dobře život po smrti není možný, protože po skonu člověka nepřetrvává žádné vědomí. Nicméně jiní vědci shromáždili stovky záznamů o pacientech na pokraji života a smrti, aby zjistili, co se děje takzvaně na druhé straně. Psali jsem o tom na ZdravémStravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]