Zhodnocení vaječné diety na extrémně rychlé hubnutí. Stojí za to ji vyzkoušet?

Fotografie: Unsplash

Pokud jde o úbytek na váze, jsou diety pravděpodobně největším trendem dnešní doby. Samotná absence jídla však nemusí stačit ke zhubnutí.

Zatímco někteří upřednostní jako metodu pro zmenšení obvodu pasu tvrdou píli a hodiny cvičení, jiní sází na diety. Existují jich spousty v nejrůznějších formách, jako je bezlepková, vitariánská či vegetariánská. Je zde však jedna, která zahrnuje několik dávek vařených vajec během dne a snížení příjmu sacharidů. Vedou se však diskuze o tom, zda tato dieta opravdu dokáže snížit tělesnou hmotnost.

Fotografie: Unsplash

Jídelníček a stravovací plán s vejci

Správně byste měli snídat 2 vařená vejce spolu se zeleninou, v níž není obsažen škrob a jen minimální množství sacharidů. Lidé praktikující tuto dietu doporučují jako ideální doplněk snídaně chřest. Svačinou žádnou nemáte a dalším jídlem je tak až oběd. Opět byste měli sáhnout po zelenině bez škrobu a uvařit si několik vajec, k nimž si můžete upéct kuřecí maso, popřípadě osmažit rybí filet.

Fotografie: Unsplash

Ani mezi polednem a večerem nemáte nárok na menší svačinu a musíte si tak počkat až na večeři, která má být koncipována stejně jako oběd. Měli byste se přitom do těla snažit dostat velké množství bílkovin a naopak co nejméně sacharidů. Je tedy zcela vyloučeno, abyste si sladili čaj a kávu, na které máte nárok zpravidla jednou denně. Jinak byste měli pít čistou vodu a vyhýbat se slazeným nápojům.

Máte povoleny i jiné ingredience

Základ každé stravy tvoří vařená vejce, kolem nichž pak můžete přidávat menší množství dalších surovin. Vždy by se mělo jednat o stravu bohatou na bílkoviny, jako je kuřecí a rybí maso. Jelikož je potřeba doplňovat vitamíny, budete si přidávat i velkou část zeleniny, v níž však nesmí být škrob a jiné složité sacharidy. Dovoleny tak máte zejména plodiny, jako je špenát, brokolice, chřest, rajčata a cuketa.

Fotografie: Unsplash

Hubený pas si dlouho neužijete

Při pohledu na potraviny, z nichž se skládá jídelníček osoby dodržující tento dietní plán je patrné, že na váze se určitě objeví nižší číslo. Jelikož je strava koncipována tak, abyste za den přijali výrazně méně kalorií, než jich vydáte, dostane se organismus do deficitu. To znamená, že zajisté po několika dnech začnete hubnout a ubírat na váze, nemůžete však s tímto jídelníčkem žít neustále.

Jednoho dne se vrátíte k normálnímu stravování, jelikož byste do svého těla takto nedostali patřičné množství všech důležitých látek. Jakmile k tomu dojde, přepne vaše tělo do režimu, kdy se bude snažit co nejrychleji nabrat ztracenou sílu zpět. Konzumace vajec navíc může urychlit metabolismu, což zefektivní vaše spalování a následný jojo efekt bude o to silnější. Tato dieta navíc může vašemu tělu více ublížit než pomoci, kvůli nízké rozmanitosti potravin.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]