Neobyčejně obyčejná zelenina, díky které budete krásnější!

Zelenina hraje důležitou roli v životě každého z vás. Co se potravy týče, představuje nedocenitelný zdroj vitamínů, minerálních látek a vlákniny, nemluvě o blahodárných účincích na celý organismus. Zvláště některé druhy zeleniny jsou doslova zázračným lékem.

V dnešním článku se podíváme na zoubek neoblíbeným potravinám, kterým se – bohužel – drtivá většina vyhýbá co možná nejširším obloukem. Ano, tématem dnešního článku bude zelenina – konkrétně 5 druhů, kterým byste měli věnovat pozornost nejen ve chvíli, kdy se snažíte žít zdravě, ale i tehdy, kdy toužíte vypadat lépe. Jste připraveni poznat sílu a moc, kterou v sobě zelenina ukrývá?

 1. Bazalka

  Bazalka je voňavé koření, které doma používáte určitě i vy. Nejvíce se s ní setkáte, budete-li vařit italskou a asijskou kuchyni, která je výtečná a přistoupíte-li k tomuto úkolu chytře, může být i zdravá – což je hlavní. Bazalka je bohatá na antioxidanty – zejména pak eugenol – který je známý pro pozitivní účinky na pleť.

 2. Červená paprika

  Paprika sama o sobě je velice oblíbená zelenina, vy svou pozornost zaměřte na tu červenou. Obecně platí za jeden z největších zdrojů vitamínu C, který výrazně napomáhá k tvorbě bílých krvinek. K tomu všemu ještě stimuluje produkci kolagenu, díky čemuž je vaše pleť pružnější a vláčnější.

 3. Méně oblíbená zelenina – kapusta

  Kapusta nepatří k nejoblíbenějšímu druhu zeleniny, přesto má s vaší krásou co dočinění. Stačí jeden šálek této „dobroty“ a vašemu tělu rázem dodáte vysoké množství vitamínu K. Ten je známý jako prevence osteoporózy a onemocnění srdce. Díky kapustě vaše pokožka získá jasnou barvu.

 4. Lilek

  Toužíte po krásné a především vypnuté pleti? Pak svou pozornost ubírejte směrem lilku, který vám za tímto cílem snadno dopomůže. Zařaďte ji do svého jídelníčku hned v několika podobách a těšte se z výsledků!

 5. Špenát

  Další neoblíbená zelenina, která vám ale pomůže být krásnější, je špenát. Někdo tomuto zelenému „hnusu“ nemůže přijít na jméno, jiný si jej naopak dopřává ve velkém množství. A právě ti, kteří takto činí, jsou krásnější a ve tváři zdravější. Což takhle dát si špenát?

Obrázek: pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]