Zdravá strava v kostce. Určité potraviny je dobré jíst každý den

Zdravá strava už dávno není něco nedostupného a složitého. Podívejte se na 8 potravin, které je vhodné zařadit do jídelníčku, pokud chcete prospět svému tělu. Najednou zjistíte, že není až tak těžké stravovat se zdravě a dodávat svému tělu vše, co během dne potřebuje. A o jaké potraviny se jedná?

Špenát

Máte k němu odpor? Je to velká chyba, protože špenát je bohatý na omega-3 kyseliny a foláty. Dále obsahuje také lutein a celou řadu dalších látek, které jsou vhodné pro celkové dobré zdraví i fungování organismu.

Jogurt

I ten by měla obsahovat vaše zdravá strava. Tento mléčný výrobek je unikátní tím, že obsahuje miliony probiotických organismů, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné. Díky tomu jogurt pomáhá imunitnímu systému a také působí proti rakovině.

Rajčata

Jak vidíte, zdravá strava může být i celkem obyčejná. Rajčata jsou unikátní především pro lykopen, který je velmi silným antioxidantem. Díky němu lze bojovat proti rakovitě a prospět kůži, plicím, nebo močovému měchýři a u mužů také prostatě.

Mrkev

Je bohatý na karoteny, což jsou unikátní sloučeniny, které napomáhají hned ve dvou oblastech. Tou první je lidská kůže a tou druhou je lidský zrak. Dále však mrkev zvyšuje odolnost vůči rakovině, vůči artritidě, stejně jako vůči astmatickým a zánětlivým onemocněním.

Borůvky

Jsou známé jako velmi silný antioxidant i bohatý zdroj vitamínu A nebo C. Jejich kladem je to, že působí blahodárně na paměť, snižují riziko kardiovaskulárních chorob, stejně jako předcházejí rakovině nebo cukrovce. Zdravé stravování bez těchto malých bobulí nezvládnete.

Černé fazole

Tyto luštěniny rozhodně nepodceňujte. Skvěle prospějí vašemu mozku. A to díky sloučeninám, kterými jsou antokyany. Dále nelze zapomínat ani na to, že prospívají také lidskému srdci a díky vláknině také celkově vašemu trávení.

Vlašské ořechy

Jsou velmi bohaté na omega-3 mastný kyseliny, což má na váš organismus řadu pozitiv. Dokážou snižovat špatná cholesterol, stejně jako působit protizánětlivě. Zapomínat nelze ani na pozitivní vliv na zdraví lidského srdce.

Oves

Dát si kvalitní ovesné vločky každý den je dobrá volba. Obsahují nejenom sacharidy, ale mnoho rozpustné vlákniny. Ta optimalizuje trávení, stejně jako má vliv i na snížení rizika jakýchkoliv kardiovaskulárních chorob.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]