Zbavte se nevzhledných šedivých vlasů pomocí síly prostých brambor. Nikdy víc chemii z obchodu

Fotografie: Pixabay

V případě, že se u vás objevují šedivé vlasy a rádi byste se jich zbavili, můžete k tomu využít osvědčený trik, aniž byste použili barvu z drogerie. Existují totiž i další metody proti šedinám.

Pokud jste ráno při česání vlasů zjistili, že se u vás objevily šediny, může to být z mnoha důvodů. Nemusí se nutně jednat o stařecké šediny. I bez barvení však můžete získat zpět svou přírodní barvu. Jestliže byste toho rádi dosáhli, aniž byste k tomu použili chemii, podívejte se na tento trik proti šedinám.

Využijte přírodní sílu brambor

Tento přírodní prostředek je velice snadné připravit, a přitom se jedná o účinného pomocníka v boji proti šedinám. Jednoduše si vezměte k ruce 5 celých brambor a oloupejte je. Slupky, které z nich získáte, dejte do hrnce s vodou a přiveďte k varu. Jakmile se začnou vařit, nechte je 5 až 6 minut povařit. Až uběhne doba, po kterou byste měli slupky vařit, nechte vše vychladnout.

Fotografie: Pixabay

Jakmile bude všechno studené, můžete tekutinu scedit do plastové nádoby nebo skleněné lahve. Jelikož tuto směs budete nanášet na vlasy, lze do ní přidat i trochu jemné vůně. Tou může být váš nejoblíbenější esenciální olej. Dávejte si však pozor, abyste to s ním nepřehnali. Po přidání pár kapek nádobu uzavřete a uschovejte do koupelny nebo na místo, kde se pravidelně staráte o vlasy.

Použití přípravku na šediny

Jakmile budete chtít použít tuto směs, bude stačit, když si opláchnete vlasy vodou. Následně vezměte trochu přípravku proti šedinám a důkladně s ním promasírujete pokožku hlavy. Následně můžete buď 5 minut masírovat pokožku společně s tekutinou, nebo ji nechte 5 minut působit. Poté, co uplyne doba působení, si můžete umýt vlasy klasickým šamponem a nakonec je důkladně opláchněte vodou.

Fotografie: Freepik

Tuto proceduru můžete opakovat několikrát týdně, ale je doporučováno ji používat vždy při každém mytí vlasů. Většina lidí si totiž myje vlasy 2x až 3x týdně, což je ideální četnost pro aplikaci přípravku proti šedinám. Viditelné výsledky byste měli zpozorovat během několika týdnů, aniž byste použili barvu na vlasy.

Zdroj: HuffPost