Zázvorová tinktura pro pevné zdraví je hotový zázrak. Posiluje imunitu a má protizánětlivé účinky

Fotografie: Getty Images

Zimní období dá člověku pořádně zabrat a tak se unikátní tinktura může hodit. Když vstáváte do práce, je tma. Když jezdíte z práce, je tma. Jste unavení a vysílení z tohoto období? Máme pro vás tibetský starodávný recept, který vám dodá energii, posílí imunitu, a dokonce zlepší vidění a sexuální aktivitu.

Zázvorová tinktura s ohledem na zdraví

Zázvor je vysoce uznávanou rostlinou, používanou v léčitelství a lékařství již po tisíciletí. Zázvorový kořen může být použit syrový, sušený nebo také jako tinktura. Takovou tinkturu lze využít při různých obtížích, jako je: léčba virového onemocnění – chřipka a jiné, mykózy, zvýšení sexuální libosti, posílení imunity, snižuje cestovní nevolnost, tiší bolesti, pomáhá relaxovat, je antibakteriální a protizánětlivý.

Výroba zázvorové tinktury je poměrně velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Připravili jsme pro vás recept na ozdravnou tinkturu, která se vám bude hodit především v zimním období. Jdeme na to.

Na zázvorovou tinkturu budete potřebovat:

  • Vodka 1 láhev
  • Nádoba s víkem (například litrová zavařovací láhev)
  • Zázvor 250 g
  • Med 2 lžičky

Nejdříve umyjte a oloupejte zázvor. Nakrájejte jej na velmi tenké plátky a vložte je do zavařovací sklenice či do nádoby s víkem, kterou jste sami zvolili. Nyní zázvor zalijte alkoholem až k hrdlu. Uzavřenou láhev postavte do tmavého a suchého prostoru na čtrnáct dní. Každý druhý den byste k lahvi měli dojít a protřepat ji, ať se zázvor lépe vyluhuje.

Fotografie: Freepik

Po čtrnácti dnech tekutinu přeceďte přes síto a přidejte do ni dvě lžičky medu. S lahví chvíli třepejte, než se med rozpustí. Tuto lahodnou tinkturu doporučujeme užívat dvakrát denně, jednu čajovou lžičku.

Pro správný účinek si tinkturu dopřejte vždy před jídlem. Níže jsme pro vás připravili ještě jednu tinkturu ze zázvoru, která je chuťově o něco lepší a samozřejmě stejně účinná. Budete potřebovat:

  • Med jedna lžíce
  • Alkohol 0,5 l 40%
  • Šťáva z celého citronu

Zázvor omyjte, oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Stejně jako u předchozího receptu. Nakrájený zázvor promíchejte se lžící medu. Dále do směsi přidejte citronovou šťávu. Nyní na suroviny nalijte 0,5 l alkoholu. Uzavřete do sklenice a nechte na tmavém a suchém místě luhovat pět týdnů. Po této době tinkturu slijte.

Pořiďte si výše napsané ingredience a udělejte si chvilku čas, protože tato tinktura za to jistě stojí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]