Přírodní antibiotika, která pomohou potlačit řadu onemocnění a posílit imunitu

Pokud jde o nemoci, první myšlenkou je, zda existují léky, které daný zdravotní problém vyřeší. Není však mnohem lepší prevence v podobě jídla? A nejen prevence. Když už člověk onemocní, může sáhnout (pokud není na tom opravdu tak špatně) nejdříve po bylinkách a potravinách, které mají schopnost ničit zánět v těle, posilovat imunitu a dodávat tělu správné živiny.

Stejně tak, jak jídlo může léčit, může také škodit. Pokud konzumujete příliš živočišných tuků, sladká jídla a nápoje, smažené pokrmy, polotovary, pak ohrožujete svůj imunitní systém a celkové zdraví. Nikdy není pozdě to napravit a zařadit zdravé jídlo do každodenního jídelníčku. Samozřejmě také seknout s kouřením a omezit příjem alkoholu.

Červená řepa

Červená řepa obsahuje velice užitečné antioxidanty, které chrání před srdečními chorobami, rakovinou a záněty. Je přirozeně sladká s kupou vitamínu C a spoustou vlákniny, což prospívá trávení. Přidání řepy do vaší stravy přinese vašemu organismu celou řadu živin, které ochrání před nemocemi.

Brusinky

Další potravinou, kterou byste měli přidat na seznam oblíbených potravin, jsou brusinky. Skvělé je na nich to, že dokáží ochránit před záněty močových cest. Mimo jiné se zjistilo, že podporují proces regenerace u pacientů, kteří utrpěli mrtvici. Pití brusinkové šťávy pomůže také se snížením hladiny cholesterolu v krvi.

Kurkuma

Kurkuma posiluje imunitu, bojuje proti zánětům a dokáže být nápomocná při léčbě některých onemocnění. Připravit si můžete tzv. zlaté mléko (kurkuma, kardamom, skořice, pepř, zázvor rostlinné mléko), ale skvělý je i kurkumový čaj či limonáda, kde přidáte ještě i další protizánětlivou potravinu – zázvor, med a pomeranč, jako bohatý zdroj vitamínu C.

Lněné semínko

Lněné semínko je účinné při snižování cholesterolu v krvi, což může snížit riziko srdečních potíží. Prospívá také našim střevům a dokáže chránit před určitými typy rakoviny. Jediné, co musíte udělat, je přidat lněná semínka do jídel, která jíte (kaše, jogurt, posypat salát, míchaná vejce apod.) nebo do nápojů.

Silnější imunita a přírodní antibiotická léčba – recept

Pokud chcete zlepšit schopnost vašeho těla bojovat s nemocemi, musíte posílit imunitní systém. Dobrou zprávou je, že si můžete připravit tonikum, které vám s tímto pomůže. Pro tento recept budete potřebovat jablečný ocet, nakrájenou cibuli, strouhaný zázvor, kurkumu, lisovaný česnek, chilli papričky, křen a med.

Připravte si misku a přidejte všechny ingredience – zatím bez jablečného octa. Jakmile jsou všechny ingredience důkladně promíchány, dejte je do sklenice a přidejte ocet. Poté nádobu uzavřete a ještě protřepejte, aby se ingredience promíchaly. Umístěte na chladné a tmavé místo, nechte odležet týden až dva. Poté můžete začít užívat jednu čajovou lžičku směsi denně.

Fotografie: Pixabay