Zaostřeno na póry: Stáhnout je lze i bez nutnosti utrácení peněz za drahé kosmetické prostředky

Fotografie: Depositphotos

Udržování správných metod čištění pleti a používání peelingových přípravků může pomoci uzavřít rozšířené póry a zbavit vás tím nepříjemného trápení s usazováním nečistot.

Estetické důvody a obavy o sebevědomí vedou mnoho lidí k hledání metod, jak účinně uzavřít rozšířené kožní póry. Dilatace těchto struktur může naznačovat nerovnováhu v mazových žlázách a hormonální změny. V tomto článku vám nabízíme 8 tipů, které vám pomohou uzavřít rozšířené póry. Více prozradila lékařka Cynthia Cobb.

Co znamenají rozšířené póry

Póry jsou malé otvory v kůži, které jsou zodpovědné za vylučování potu. Ačkoli se jejich velikost obvykle mění, někdy se rozšiřují v důsledku hromadění mazových sekretů a dalších nečistot, především v tzv. T-zóně (oči, nos a ústa). Hlavním důsledkem tohoto procesu je výskyt akné a černých teček. Kůže může být červená, lesklá a špinavá. Naštěstí existuje několik doporučení, která mohou obnovit její zdravý vzhled.

Provádějte pravidelné čištění

Čištění pleti je alfou i omegou správné péče. Prvním způsobem, jak uzavřít a utěsnit rozšířené póry, je každodenní čištění pleti správnými přípravky. Chcete-li tento problém odstranit, vyberte si mýdla a krémy vhodné pro váš typ pleti. Používejte čisticí noční krém, který odstraní odumřelé buňky a sekrety.

Použití citronové šťávy

Kyselina citronová exfoliuje pokožku a minimalizuje vzhled otevřených pórů. Díky bělicímu účinku také napne pokožku a odstraní skvrny. Smíchejte citronovou šťávu s medem a naneste směs na pokožku po dobu 10–15 minut. Opláchněte ji a opakujte proces denně po dobu jednoho měsíce.

Ošetření pleti ledem

Led zmenšuje póry mnohem rychleji než jiné specifické látky. Také ochlazuje pokožku a umožňuje pórům dýchat, když je velmi teplá. Jemně masírujte obličej kostkami ledu po dobu nejméně 10 minut. Měli byste to dělat dvakrát denně. Místo ledu můžete také zvolit mytí obličeje studenou vodou ráno a večer.

Koupel v okurkové šťávě

Pro osvěžení pleti, zejména v létě sáhněte po okurkové šťávě, která má také omlazující účinky. Především však má silný adstringentní účinek, tedy uzavírá příliš otevřené póry. Jednoduše si dvakrát denně umyjte pleť vatovým tamponem namočeným v okurkové šťávě.

Soda dodá pórům čistotu

Jedlá soda vyrovnává pH pokožky, čímž se póry automaticky zmenšují. V misce smíchejte trochu sody s trochou vody a vytvořte pastu. Tu poté naneste na obličej a masírujte krouživými pohyby po dobu 30 sekund. Následně pokožku opláchněte studenou vodou a kúru opakujte týden. Měli byste být opatrní, pokud máte citlivou pokožku. Soda také pomáhá zlepšit zářivost vaší pleti.

Stahující maska z bílku

Vaječné bílky napínají a tonizují pokožku a také odstraňují přebytečný tuk. Bílek vyšlehejte se šťávou z jednoho citronu. Naneste na pokožku. Vaječný bílek pokožku dobře stáhne a citron „vytáhne“ nečistoty z ucpaných pórů. Tuto kůru provádějte alespoň dvakrát týdně.

Domácí peeling z cukru

Chcete-li dobře vyčistit póry od černých teček a uzavřít ty otevřené, oplachujte si denně obličej směsí citronové šťávy a cukru a jemně masírujte pleť. Smíchejte dvě lžíce cukru, jednu lžíci olivového oleje a pár kapek citronové šťávy a jemně masírujte do pokožky po dobu 20–30 sekund. Poté peeling smyjte studenou vodou. Používejte pravidelně několikrát týdně.

Tonikum z jablečného octu

Jablečný ocet funguje jako přírodní pleťové tonikum a stahovač, takže pleť napíná, obnovuje pH a stahuje póry. Dokáže také léčit akné díky svým antimikrobiálním a protizánětlivým vlastnostem. Oplachujte si pleť jablečným octem pro zvýšení kyselosti. Pro regulaci pH a minimalizaci pórů oplachujte pleť vodou s jablečným octem, který má také antibakteriální účinky. Tato domácí kúra rozzáří vaši pleť.

Fotografie: Freepik

Rozvíjejte zdravé návyky

Nevzdávejte se péče o pleť. Doporučuje se každý možný způsob hýčkání, cokoli, čím se postaráte o uzavření kožních pórů. Na závěr máme radu pro všechny zaneprázdněné ženy. Pokud nemůžete pravidelně pečovat o pleť, protože na to nemáte čas nebo chuť, pak alespoň pravidelně pijte dostatečné množství vody, každý večer se odličujte a používejte ochranu proti slunci. Tímto způsobem se vzhled vaší pleti znatelně zlepší, včetně postupného uzavírání kožních pórů v průběhu několika týdnů.

Zdroj: Healthline