Zácpa může být značné riziko pro ledviny. Naučte se s ní efektivně bojovat

Fotografie: Freepik

Zácpa je něco mnohem víc než jen stav nepohodlí. Může totiž způsobovat i závažné zdravotní obtíže. Nedávno uveřejněná studie ukazuje na to, že lidé, kteří často trpí na zácpu, mají vyšší riziko rozvinutí chronického onemocnění a selhání ledvin. Pokud patříte mezi ty, které zácpa čas od času potrápí, pak je dnešní článek přímo pro vás. Připravili jsme si totiž několik přírodních receptů, které váš problém vyřeší jednou pro vždy.

Přírodní lék na zácpu

Začněme sezamovým semínkem. Začněte je přidávat do salátů, jogurtů nebo smoothie. Změkčíte vaši stolici a usnadníte si vyměšování. Sezam se už po generace používá jako přírodní lék na zácpu. Jde tedy o generace ověřený postup.

Proti zácpě pomůže i melasa. Stačí jedna lžička před spaním a uvidíte, jaké to udělá divy. Rozpohybuje vaše střeva a pomůže s vyměšováním. Pokud navíc přidáte železo, vaše střeva vám budou opravdu vděčná.

Citronová voda je dalším stimulantem trávicího ústrojí. Navíc z těla odstraňuje toxiny, a tak nás očišťuje. Doporučujeme pít sklenici vody se šťávou z čerstvého citronu každé ráno. Pokud chcete nápoj zjemnit, přidejte lžičku medu.

Fotografie: Pixabay

Na zácpu skvěle fungují také různé probiotické produkty jako je jogurt, kysané zelí nebo korejský fermentovaný pokrm kimchi. Tyto potraviny obsahují spoustu zdravých bakterií, které brání vzniku chronické zácpy. Navíc obnovují rovnováhu ve střevní mikroflóře.

Banány a další dobroty

Banány, česnek a cibule. Co mají společného? Obsahují vlákninu. Ta prochází střevy a pomáhá proti zácpě. To samé platí o švestkách. Ty ale navíc obsahují přírodní projímadlo.

Fotografie: Freepik

Pokud tedy trpíte na chronickou zácpu, doporučujeme vám každý den sníst alespoň sedm větších švestek. Jde o recept, který dobře znaly naše babičky. Garantujeme vám, že toto zafunguje a vy budete moci zapomenout na nepříjemné pocity.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]