Zábal z křenových listů zatočí s přebytečnou solí. Odstraní i škodlivé mikroorganismy

Fotografie: Assianir / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Křenové listy obsahují řadu užitečných složek, které ochrání vaše tělo před škodlivými mikroorganismy a hromaděním soli. Stačí je použít jako jednoduchý zábal.

Listy křenu jsou jedinou rostlinou, která dokáže extrahovat sůl skrze póry na pokožce. Tato jedinečná rostlina z čeledi kapustovitých však navíc obsahuje užitečné živiny, jež pomáhají chránit tělo před škodlivými mikroorganismy a udržovat správný chod metabolismu. Použít je můžete velmi snadno, a to jejich správnou aplikací na svá záda, nebo si z nich připravit účinnou tinkturu, říká doktorka Lizzie Streit.

Jedinečná rostlina pro lidské zdraví

Křen je jedinečná zelenina, která nabízí hned několik zdravotních přínosů. Mezi ty nejzajímavější patří především:

  • podpora imunitního systému,
  • ochrana buněk před volnými radikály,
  • protizánětlivé vlastnosti,
  • podpora trávení,
  • detoxikace těla,
  • podpora zdraví dýchacích cest,
  • antimikrobiální účinky.

Berte však na vědomí, že křen je silně aromatická a ostrá rostlina, a proto byste ho měli vždy konzumovat s opatrností a v přiměřeném množství.

Křenové listy a jejich využití

Zelené listy křenu vynikají mezi ostatními rostlinami obrovským množstvím živin. Obsahují vitamíny skupiny B a také vitamíny C, E a PP. Kromě toho mají hodně draslíku, vápníku, hořčíku, síry, selenu a vysokou koncentraci kyseliny askorbové – dokonce více než citron a černý rybíz. Díky přítomnosti těchto látek se jedná o velmi účinný přírodní prostředek, který vás ochrání před škodlivými mikroorganismy a také zbaví vaše tělo nebezpečného nahromadění solí. Chcete-li je použít, dodržujte následující postup.

  • Před spaním vezměte 2 velké křenové listy, namočte je do vroucí vody, poté si je přiložte na záda a ovažte obvazem nebo kapesníkem (můžete cítit mírné pálení, ale to je normální).
  • Ráno opatrně rozvažte látku a listy odstraňte – v tuto chvíli již absorbovaly z těla přebytečnou sůl (pokud jí bylo hodně, mohou se dokonce rozpadnout).
  • Tento postup opakujte, dokud se sůl na listech nepřestane objevovat.
listy křenu
Fotografie: Pixabay

Tinktura z křenových listů

Tinktura z křenových listů pomáhá při bolestech zad a kloubů. Tento zázračný lék vyrobíte jednoduše, a to tím, že listy naplníte skleněnou nádobu a poté je zalijete alkoholem (můžete použít vodku). Směs nechte odležet na tmavém a chladném místě po dobu 7 dní a poté ji můžete aplikovat na všechna bolavá místa na těle. Účinně pomáhá zmírnit bolest kloubů a svalů.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]