Artritida a bolest kloubů se bojí bramborových klíčků. Léčí dokonce i dnu a ekzémy

Fotografie: Sanjay Acharya / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Bolest kloubů a artritida jsou nepříjemné problémy, které dokážou velmi snadno narušit váš každodenní život. Úlevu vám přinese jedinečná lidová tinktura.

Tento jedinečný lék proti bolestem kloubů a artritidě se vyrábí z neobvyklé přísady – bramborových klíčků. Jeho receptura pochází z dávných let, kdy lidé věděli, že brambory jsou bezpečné k jídlu pouze tehdy, pokud jste z nich odstranily právě klíčky – ty se sice nesměly konzumovat, ale bylo známo, že taktéž mají své využití. A jak se ukázalo, lze si z nich připravit velmi účinnou tinkturu, říká doktorka Natalie Olsen.

Bramborové klíčky a lidské zdraví

Bramborové klíčky obsahují alkaloidy, které nejen odpuzují hlodavce a hmyz od hlíz, ale také ničí patogenní bakterie, plísně a viry, jež se snaží usadit na povrchu rostliny. Kvůli jejich působení však hlízy mohou způsobit i těžkou otravu, nebo dokonce smrt člověka či zvířete – pokud s nimi však nakládáte opatrně, mohou mít naopak výrazný léčebný účinek, a to zejména co se týče snížení propustnosti cévních stěn. Přípravky na jejich bázi poté mají analgetické, protizánětlivé, protikřečové a hojivé účinky, a proto se dříve využívaly k léčbě:

  • kožních onemocnění, plísňových kožních lézí, dermatitidy, ekzémů a podobných problémů,
  • onemocnění dutiny ústní, zánětu dásní,
  • onemocnění kostí a kloubů, jako je artritida a dna,
  • ran, řezných ran, abscesů a vředů.

Lidový lék z bramborových klíčků

Onemocnění kloubů, jako je artritida, dokážou v každodenním životě způsobit mnoho utrpení a nepohodlí. S úlevou vám však dokáže pomoci tato jednoduchá tinktura, která k přípravě vyžaduje následující ingredience:

  • 200 až 300 mililitrů vodky,
  • bramborové klíčky ze 4 až 6 brambor.

Jakmile budete mít vše připraveno, nakrájejte bramborové hlízy na menší kousky nebo je rozmixujte v mixéru. Při první možnosti budou stát o něco déle a bude třeba je scedit. Při mixování se doba stání zkrátí a není třeba je cedit. Nakrájené nebo rozmixované klíčky poté vložte do sklenice a zalijte vodkou tak, aby byly zcela pokryty alkoholem. Takto připravenou směs postavte na 2 až 3 týdny na chladné místo (v případě nasekaných klíčků na 3 až 4 týdny, poté je třeba je přecedit).

bolest kloubů
Fotografie: Pixabay

Jakmile uplyne stanovená doba (a v případě potřeby budete mít scezeno), potírejte tinkturou bolavé klouby 4 až 5krát denně – na noc jí můžete nanést více a postižená místa omotat šátkem nebo obvazem. Léčivou kúru aplikujte po dobu 2 až 3 týdnů.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]