Objevte pozitivní přínosy sádla pro lidský organismus. Potravina, kterou řada lidí zbytečně zavrhuje

Fotografie: Freepik

Sádlo má rádo mnoho lidí, jelikož má vynikající chuť a mnoho pokrmů bez něj jednoduše nepřipravíte. Málokdo ovšem ví, jaké blahodárné účinky může pro zdraví člověka mít.

Sádlo je druh živočišného tuku, na němž se nejčastěji smaží různé potraviny. Většinou je běžné vepřové sádlo, které se získává z prasat, není ovšem výjimkou, pokud narazíte na sádlo z husy nebo z kachny a tak podobně. Tuk v něm obsažený lze využít pro léčbu různých nemocí. Obsahuje mnoho živin a také kyselinu arachidonovou, což je látka nezbytná pro metabolismus cholesterolu a hormonální procesy.

Jaké jsou výhody sádla?

Tato informace potěší lidi, kteří mají problémy s bolestmi kloubů, jelikož sádlo jim od nich může pomoci. Jediné, co bude stačit, je z tuku vytvořit obklady, které si na noc na postižená místa přiložíte. Pokud chcete jeho efekt vylepšit, smíchejte sádlo s medem. Problémové oblasti pak už jen zabalte do teplé látky. Konkrétně vepřové sádlo se hodí využít na bolesti zubů. Odřízněte kousek velký pouze tak, aby se vám vešel do pusy. Následně ho zevnitř umístěte mezi zub a tvář a nechejte působit okolo 20 minut.

Fotografie: Freepik

Trpíte aterosklerózou? Jinými slovy se jedná o kornatění tepen a zvláště ve vyspělých zemích bývá časté. Vzniká kvůli ukládání tuku do stěny tepny, ale paradoxně proti ní můžete bojovat, když si dáte takové vepřové sádlo s čerstvou zeleninou. Na vyvrtnutý kotník vám také pomůže. Vezměte si starší sádlo a udělejte si z něj na postižené místo obklad. Díky tomu se budete také moci lépe hýbat.

Pomůže vám prakticky s čímkoliv

Pokud u vás dojde k poranění kloubu, pomůže vám smíchat 100 gramů sádla s 1 polévkovou lžící soli. Vmasírujte tuto směs na postižené místo a zabalte je do obkladu. Pro zhojení ran je dobré připravit si léčivou mast speciálně ze sádla. Smíchejte je se včelím voskem a pryskyřicí, přičemž každá složka by měla být zastoupena 50 gramy. Vše dejte do hrnce a za občasného míchání nechejte 15 minut vařit. Následně směs nalijte do forem.

Fotografie: Freepik

Po ztuhnutí budete mít mast. Jakmile vás začnou trápit křečové žíly, můžete jejich vývin zpomalit. Jednoduše na ně namažte nesolené vepřové sádlo a dejte na ně obvaz. A na odstranění bradavic je nejlepší smíchat sádlo s česnekem v poměru 2 : 1. Směs následně naneste na problémovou oblast a obvaz denně měňte, dokud bradavice kompletně nezmizí.

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]