Bolavé klouby budou minulostí a člověk se bude cítit o 20 let mladší. Domácí léčba značně uleví

nohy staré ženy, klouby
Fotografie: Freepik

Bolavé klouby v dnešní době trápí čím dál více lidí. Zbavte se tohoto problému pomocí domácího léku ze tří jednoduchých složek.

Bolesti kloubů patří mezi nejčastější problémy současnosti, které vám mohou velmi snadno narušit každodenní činnosti, včetně podnikání věcí, jež vás dříve bavily. Ačkoliv existuje spousta chemických léků, které je mají zmírňovat, ne vždy musí fungovat přesně tak, jak by si to pacient představoval. Naštěstí však existuje účinná domácí léčba, jež vám pomůže ulevit již během několika dní, říká lékař William Morrison.

Domácí lék na kosti a klouby

Mezi nejčastější příčiny bolesti kloubů a kostí patří především osteoartróza, ovšem zpravidla jich může být více – zejména když dochází k postupnému opotřebovávání chrupavky kloubu a její následné atrofii, která způsobuje, že se kosti o sebe třou. Naštěstí však existuje účinný domácí lék, jenž vám pomůže tento problém vyléčit a navrátit vašim kostem a kloubům zpět jejich flexibilitu a zdraví. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 150 mililitrů 40% alkoholu,
  • 50 mililitrů jódu,
  • 10 tablet aspirinu (300 mg).

Příprava domácího léku je jednoduchá. Stačí smíchat 150 mililitrů alkoholu s jódem a do směsi následně přidat rozdrcené tabletky aspirinu. Vše poté dobře promíchejte a uložte na 21 dní na tmavé místo, aby směs získala správnou strukturu a její účinky byly co nejsilnější.

Použití léčivé směsi

Jakmile uplyne 21 dní, lék můžete jednoduše použít přímo na místo, kde pociťujete nepohodlí, abyste uzdravili kosti a klouby, a poté oblast ještě jemně masírujte, dokud se směs zcela nevstřebá. Bohužel však musíme podotknout, že užívání této a podobných směsí není pro kompletní uzdravení problému dostačující. Zpravidla byste měli dodržovat následující zásady, které vám pomohou s úlevou a dodají vám potřebnou prevenci před potenciálními problémy:

  • kontrolujte svou váhu: přebytečná kila na vašem těle zatěžují kosti a klouby, což vede k jejich snadnějšímu opotřebování a následné bolesti,
  • nezapomeňte být fyzicky aktivní: gymnastika, pravidelné protahování a plavání posílí vaše klouby a zlepší váš pohybový aparát,
  • dbejte na dostatečný přísun vápníku ve stravě: pravidelně konzumujte potraviny, jako je celozrnný chléb, sezamová semínka, chia semínka a samozřejmě také mléčné výrobky, které posílí vaše kosti a klouby.
Fotografie: Freepik

Obecně je důležité, abyste dbali na svůj stravovací režim a další zásady zdravého života, pokud si chcete zachovat zdravé nejen klouby a kosti, ale také celé tělo. Pokud již nějaké bolesti pociťujete, můžete také zvážit užívání některých doplňků stravy, jež vám dodají potřebné živiny pro udržení jejich zdraví.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]