Přírodní prostředky na léčbu nepříjemných nežitů naleznete doma kuchyni

Fotografie: Pexels

Nežit (odborně řečeno furunkl) většinou zmizí sám od sebe a to během několika týdnů. Pokud vás ale postihl neodbytný zánět, který nemizí ani po třech týdnech, možná je na čase zajít za doktorem, jelikož budete potřebovat speciální léčbu.

Normální nežity se dají léčit bez problémů doma. Existuje několik jednoduchých postupů, které vám pomohou ulevit od bolesti a urychlí hojení. Začněte s nejjednodušší metodou a postupujte k obtížnějším. Vyberte si takovou, která vám bude vyhovovat a zabere na vás. Každé tělo je totiž trochu jiné, a tak jsou jiné i jeho potřeby.

Teplý obklad

Většina odborníku vám doporučí totéž – udělat si teplý obklad. Rozhodně byste se neměli snažit otevřít zanícené místo sami. Vydržte, až se hnis dostane téměř k povrchu. Tehdy začne vytékat sám. Není dobré ránu otevírat bez lékařské pomoci. Teplé obklady napomůžou tomu, aby hnis rychleji vystoupal k povrchu pokožky.

Kurkuma a zázvor

Jakmile hnis začne vytékat, je nutné, abyste ránu udržovali v čistotě. Jednou z možností, jak postižené místo dezinfikovat je natírat ránu pastou z kurkumy a zázvoru. Nejen, že ji udrží čistou. Napomůže také k rychlejšímu hojení. Kurkuma má silné protizánětlivé účinky, a tak je v této situaci jednou z nejlepších zbraní.

Fotografie: Pixabay

Nejprve smíchejte kurkumu a zázvor. Přidávejte pomalu vodu. Dosáhněte konzistence pasty, která není příliš řídká, ale ani příliš hustá. Zkrátka dost na to, aby se dala roztírat, ale nestekla z kůže dolů. Tuto pastu dejte vařit na pět až deset minut. Poté naneste na ránu a nechte deset minut působit. Omyjte a ránu zalepte.

Další přírodní způsoby, jak se zbavit nežitu

Pokud máte doma ricinový olej, tak nyní ho využijete. Jde totiž o další způsob jak ošetřovat ránu po nežitu, ze kterého již vytekl hnis. Odborníci doporučují aplikovat na ránu třikrát denně do té doby, než se rána zacelí a kůže uzdraví. Do kůže ho můžete vmasírovat prsty nebo vatovou tyčinkou.

Dalším postupem je terapie česnekem. Pokud vám jeho silná vůně nevadí, můžete se řídit radou odborníků. Ti doporučují aplikovat na ránu šťávu z čerstvě naloupaných česnekových stroužků třikrát denně na půl hodiny do té doby, než se nežit otevře. Jakmile hnis vyteče, aplikujte pouze jednou denně, dokud se rána neuzdraví.

Fotografie: Pixabay

Obdobně jako česnek funguje i cibule. Uloupněte z ní tlustou vrstvu a přiložte ji na ránu. Zajistěte gázou. Přikládejte dvakrát denně na jednu hodinu, dokud vřed nezmizí. Cibule zničí každou nečistotu a bakterii. Díky tomu se nemůže stát, že by se vám vřed znovu zanítil.

Tea tree oil je přírodní antibakteriální látka. Proto ji můžete bez obav používat každý den. Tea tree oil vám pomůže i při oparech a akné. V jedné lžičce kokosového oleje smíchejte pět kapek tea tree oil. Aplikujte na ránu za pomocí vatové tyčinky. Rozetřete i po okolí. Dělejte tak každý den, dokud se vřed nezahojí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]