Medový mix je přesně tím, co imunita potřebovala. Poradí si i s hlenem a kašlem

Fotografie: Zaereth / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Med je známý tím, že hojí rány, pomáhá trávení a zklidňuje bolest v krku. Kromě toho, že je syrový med chutný, je pro vás prospěšný i dalšími způsoby.

Med se v historii používal jako lék a má řadu zdravotních výhod a lékařských využití. V některých nemocnicích se dokonce používá jako prostředek k ošetření ran. Med, který je známý svými léčebnými vlastnostmi, obsahuje řadu složek, jež mohou mít pozitivní vliv na posílení imunity. Přestože samotný med nemůže nahradit lékařskou péči nebo vakcinace, může být užitečným doplňkem pro podporu imunitního systému. Rovněž může přispět k posílení imunity, říká doktorka Marie Lorraine Johnson.

Zázračný nápoj na imunitu

Váš imunitní systém vás chrání před všemi druhy virů, bakterií a dalších mikroorganismů. Chcete-li si udržet zdraví a bojovat proti všem možným zdravotním hrozbám, musíte si udržovat silný imunitní systém, v opačném případě vás pravděpodobně postihnou vážné zdravotní problémy. Kromě imunitního systému jsou jedním z nejdůležitějších orgánů plíce, které jsou zodpovědné za vdechování a ukládání kyslíku a zároveň za vydechování oxidu uhličitého z těla nosem.

Pokud se vám nos ucpe v důsledku nahromadění hlenu, má to přímý vliv na plíce a znemožňuje jim to řádně vykonávat svou práci. Pokud máte podobný problém a chcete se zbavit nahromaděného hlenu a posílit svůj imunitní systém, máme pro vás ideální recept. Tady je to, co potřebujete:

  • ovesné vločky,
  • 100 ml medu,
  • 100 ml vody.

Ovesné vločky omyjte a smíchejte s medem a vodou. Směs několik minut zahřívejte a nechte ji přes noc odstát. Ráno nápoj sceďte a uložte do skleněné láhve. Směs uchovávejte v chladničce a konzumujte ji každý den. Pijte asi 30–40 ml každé ráno na lačný žaludek po dobu 40 dnů.

rýma, kapesník, smrkání
Fotografie: Freepik

Udělejte si dvoutýdenní přestávku a kúru znovu opakujte, a to po dobu dalších 40 dní. Po ukončení léčby budou vaše plíce zbaveny hlenu a váš imunitní systém bude dostatečně silný na to, aby mohl bojovat s každým virem a bakterií, se kterými se můžete setkat. Tento nápoj je bezpečný i pro děti, s jejich imunitním systémem udělá zázraky a udrží je zdravé.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]