Hřebíček není jen aromatickým kořením má i široké zdravotní přínosy

Fotografie: Pixabay

Existuje celá řada léčivých přípravků, kam se může řadit i koření, které mohou našemu organismu být velmi prospěšné. Chcete vyzkoušet něco zcela přírodní a účinného? Něco, co s čím si do těla nebudete pouštět žádné chemické nesmysly a látky, na kterých byste ve finále mohli být i závislí? Vyzkoušejte přírodní a přirozený lék, který se používá už dlouhá léta na mnoha místech po světě.

Možná jste už slyšeli o zázračných účincích hřebíčku. Pokud ne, pak si dnes povíme něco málo informací o jeho vlivu na naše tělo. Možná budete překvapeni, čeho všeho lze dosáhnout konzumací pouhých dvou kousků denně.

Zázrak z Indonésie

Hřebíček je velmi známé koření, které má většina z vás ve své kuchyni. Možná se mezi vám ovšem najdou takoví, kteří o hřebíčku zatím moc neslyšeli. Ve skutečnosti se jedná o malá poupátka, která pocházejí z tropického stromu rostoucího v Indonésii. Podle odborníků se jedná o nejčastější a jedno z nejpoužívanějších koření na světě. Je známé pro svou mírně nasládlou a pikantní chuť, a léčivými účinky pro lidské tělo. Pojďme si tedy ukázat, co všechno hřebíček dovede.

Posílí imunitu a pročistí střeva

Díky pravidelné konzumaci hřebíčku docílíte například toho, že váš oslabený imunitní systém posílí a bude vás lépe chránit. Doporučuje se to zejména lidem, kteří jsou často nemocní, protože jejich imunitní systém je oslaben. Stejně tak se to doporučuje všem jako prevence v době sezónních onemocnění. Hřebíček zvýší počet bílých krvinek v těle a pomůže tak bojovat s infekcemi.

Pokud vás trápí zažívací potíže, pak je ideálním prostředkem k jejich řešení právě hřebíček. Zvýší sekreci enzymů a pomohou odstranit nevolnost a nadýmání. Obsahují spoustu vlákniny, která slouží pro naše střeva jako kartáč. Chcete-li mít zdravý zažívací trakt, pak jezte hřebíček.

Na zuby a zdravá játra

Bolí vás zuby a je to k nesnesení? Nečekejte až zubař otevře, vezměte si hřebíček a bude po bolesti. Má anestetické vlastnosti, takže bolest zubů bude rázem fuč. Mezitím si v klidu můžete dojít k zubaři nebo na pohotovost.

Jistě víte, že pro zdravý organismus jsou velmi důležitá játra, která se starají o jeho detoxikaci. Díky konzumaci hřebíčku, který obsahuje eugenol, zvýšíte jejich funkci a tím podpoříte očistu svého těla.

Na bolest hlavy a kloubů

Máte migrénu nebo vás trápí nějaký zánět či bolest hlavy? Vyzkoušejte místo prášků hřebíček, který vám díky svým anestetickým vlastnostem pomůže bolest překonat. Můžete si ho například smíchat s vodou nebo kokosovým mlékem, aby se vám lépe konzumoval.

Bolí vás klouby nebo kosti? Zkuste užívat každý den hřebíček a přispějete tak k jejich zdravému rozvoji. Díky přítomnosti manganu a eugenolu se navíc zbavíte bolesti, kterou už tak dlouho musíte snášet.

Všestranný pomocník

Hřebíček také dokonale ničí bakterie, které jsou všude kolem nás. Slouží tedy jako vhodná prevence zejména pro ty lidi, kteří se pohybují v místech se zvýšeným přenosem bakterií. Hřebíček dokáže také snížit hladinu cholesterolu, hlídat normu krevního tlaku, regulovat hladinu cukru v krvi a podporovat normální srážlivost vaší krve. Jde tedy o všestranného pomocníka, který má pro tělo jen samá pozitiva. Téměř nic nestojí, jeho aplikace je jednoduchá a jeho účinky jsou báječné. Vyzkoušejte ještě dnes.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]