Většina mužů dělá při močení tuto zásadní chybu, kvůli které hazardují se svým zdravím. Zde je jediné řešení

Fotografie: dirtyboxface / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Podle známého urologa močí většina mužů celý život špatně. Ačkoli se to může zdát divné, odborník přišel s jasnými podklady a varuje před možným nebezpečím.

Každý člověk musí jít několikrát denně vykonat svou potřebu na toaletu. Podle slavného urologa Geralda Collins to však většina mužů dělá celý život špatně a zbytečně tím vystavují své zdraví nebezpečným problémům, jako jsou například ledvinové kameny či jiné neduhy. Abyste se vyhnuli možným rizikům, měli byste podle odborníka začít močit pokaždé vsedě.

Močení vsedě je mnohem efektivnější

Nejspíše se najde mnoho mužů, kteří s tvrzením slavného urologa rozhodně nebudou souhlasit. Je ovšem nutné poznamenat, že močení vsedě má určité výhody. Naopak močení vestoje může mít negativní vliv na močový měchýř a ledviny. Důvodem je především skutečnost, že při sezení dochází k uvolňování zádových a pánevních svalů, což může usnadnit únik nahromaděné tekutiny z těla ven.

Urolog podle webu SosialNytt odvolal své tvrzení na studii z roku 2014. Vědci z Nizozemí zjistili, že vyprázdnění močového měchýře vsedě usnadňuje vyprázdnění močového měchýře jak rychleji, tak úplněji (právě díky uvolnění výše zmíněných svalů). Kromě toho se vám také bude močit mnohem snadněji a nijak nezašpiníte okolí toalety. Pokud naopak stojíte vzpřímeně, zádové i pánevní svaly se aktivují, což vede ke vzniku svalového napětí, které vám může bránit v úplném vyprázdnění močového měchýře.

Ochrana před ledvinovými kameny

Studie také potvrdila, že močení vsedě může být prospěšné zejména pro muže, kteří trpí klasickými, věkem podmíněnými problémy s dolními močovými cestami a zvětšenou prostatou – toto onemocnění (benigní hyperplazie prostaty) způsobuje blokaci močové trubice, čímž ztěžuje močení. Během života postihne až 80 procent mužů. Na webu Zdravé Stravování jsme také nedávno psali o příznacích rakoviny močového měchýře, před nimiž by si měl dávat pozor naprosto každý.

Barva moči je spolehlivým ukazatelem tělesného zdraví. Může poukázat i na onemocnění jater a ledvin

muž na toaletě
Fotografie: Pexels

Dalším problémem je v tomto případě také skutečnost, že pokud se močový měchýř nevyprázdní správně, mohou se u mužů také snadněji objevit ledvinové kameny, infekce močových cest nebo infekce ledvin. Ty představují velké nebezpečí zejména v pokročilém věku, kdy mohou napáchat značné škody na organismu jedince. Urolog proto jako prevenci doporučuje, aby si každý muž začal při močení sedat co nejdříve.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]