Při problémech se spánkem naše babičky vždy sáhly po domácím elixíru

Fotografie: Katrin Gilger / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Spánek je nedílnou součástí života, a proto by na něj měl každý dostatečně dbát. Pokud si chcete zajistit dobrý odpočinek, pomůže vám tento lahodný nápoj.

Jestliže máte potíže se spánkem, probouzíte se během noci nebo se ráno necítíte odpočatí tak, jak byste si přáli, pak můžete vyzkoušet tento jedinečný banánovo-skořicový koktejl. Stačí ho vypít hodinu před tím, než ulehnete do postele, a veškeré problémy budou pryč – ráno se navíc budete cítit skvěle a plní energie. Příprava nápoje je navíc velmi jednoduchá a překvapí vás i jeho skvělá chuť, říká doktorka Katey Davidson.

Nedostatek spánku a lidské zdraví

Nedostatek spánku je nebezpečný problém, se kterým se v současné době bohužel potýká mnoho lidí. Pokud si však každou noc nedopřejete alespoň 7 hodin odpočinku, výrazně tím zvyšujete své riziko vzniku mnoha onemocnění – imunitní systém totiž v takovém případě nedokáže bránit tělo a regenerovat buňky z předchozích dnů. Abyste se proto ochránili před problémy a zajistili si dostatek energie do každého dne, snažte se chodit spát dříve. S tím vám dokáže skvěle pomoci jednoduchý nápoj z banánu a skořice.

Jedinečný nápoj pro lepší odpočinek

Tento nápoj vám pomůže především proto, že banány jsou bohaté na tryptofan, který reguluje hladinu serotoninu, hlavní látky pro klidnější spánek. Jejich zvýšený příjem proto skvěle zlepšuje náladu a uvolňuje mysl před spaním. Skořice naopak čistí krevní oběh a obsahuje éterické oleje, které podporují chod těla a usnadňují jeho přechod do spánku. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 banán,
  • 1 litr vody,
  • 1 polévkovou lžíci skořice.

Efektivní očista jater zrychluje hubnutí o více než 60 %. Připravte si během 5 minut tento elixír

trs banánů
Fotografie: Pixabay

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve dejte vodu na sporák, přiveďte ji k varu a poté do ní vložte banán nakrájený na plátky. Nechte vařit 10 minut, poté směs odstavte z ohně a nechte ji mírně vychladnout. Jakmile bude chladnější, nalijte ji přes sítko do šálku, přimíchejte skořici a nápoj vypijte. Pamatujte však, že je velmi důležité provádět tuto proceduru zhruba hodinu před spaním – poté již nic nejezte, protože nápoj zpracuje všechno jídlo, které jste během dne měli. Tím taktéž skvěle přispěje k lepšímu odpočinku.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]