Banánový čaj: Přírodní zázrak, který pomůže vyřešit problémy s nespavostí. Funguje stejně dobře jako komerční prostředky

Fotografie: Depositphotos

Nespavost je problémem, který trápí nemalé procento lidí. Na vině bývá používání mobilu, stres i špatná spánková hygiena. Tyto potíže vám pomůže vyřešit banán.

Černá můra mnoha lidí – ležení v posteli a nemožnost usnout. Někdo zkouší počítat ovečky, jiný bere do ruky knihu a čte si. Spánek ale stejně nepřichází. Je to nepříjemné, protože s nevyspáním přichází ruku v ruce únava, nesoustředěnost, nedostatečný pracovní výkon a nervozita. Jak lze proti nespavosti bojovat, aniž byste museli použít prášky na spaní? Více prozradila lékařka Katey Davidson.

Dodržujte spánkovou hygienu

Odborníci radí při nespavosti dodržovat tzv. spánkovou hygienu. Znamená to provést několik úkonů, které povedou k tomu, že člověk bude lépe usínat. Třeba takové jídlo by si měl dát maximálně tři hodiny před spánkem. Samozřejmostí je nejíst těžká jídla. Nevhodné je pití kávy s kofeinem. Místnost, v níž se spí, by měla být řádně vyvětrána. Nutné je dbát na kvalitu matrace. Před spaním není ideální používat mobilní telefon, počítač ani televizi.

Prášky na spaní až jako poslední možnost

Nespavost by se měl člověk snažit vyřešit bez prášků na spaní, které mohou být návykové. Existují i přírodní prostředky, jež mají podobné účinky. Výborná je například meduňka a čaj z ní připravený. Uklidňuje nervy a mysl a pomáhá naladit na spánek. Stejně ale působí i čaj z banánu. Pro tento nápoj je ovšem třeba mít k dispozici chemicky neošetřený banán v bio kvalitě, protože čaj se vaří z celého ovoce včetně jeho slupky.

Jak uvařit banánový čaj

Připravte si jeden celý banán i se slupkou, odkrojte jeho špičky a dejte ho do kastrolu s vodou. Nechte obsah přivést k varu a vařte po dobu deseti minut. Na závěr se vmíchá jedna lžička mleté skořice. Každou noc, hodinu před spaním, se užívá jeden šálek banánového čaje.

Fotografie: Pixabay

Ten je bohatý na vlákninu, vitamín C a draslík, jež pomáhají spánek navodit. Naladí totiž tělo do klidového režimu, který je k usnutí potřebný. Skořice čaj příjemně ovoní, nastartuje trávení a zlepší krevní oběh.

Zdroj: Healthline