Příznaky nadměrného množství toxinů přehlíží většina lidí. Tyto signály se chybně považují za banalitu

Fotografie: Shanghai killer whale / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky, raději se rychle poraďte se svým lékařem. Se vší pravděpodobností se totiž jedná o nadbytek toxinů v těle.

Nezdravý jídelníček či život v znečištěném prostředí často vede k hromadění toxinů uvnitř organismu. Jedná se o poměrně nebezpečný problém, který může mít závažný vliv na lidské zdraví a zvyšovat riziko různých onemocnění, jako jsou záněty, rakovina a kardiovaskulární potíže. Pokud tedy na sobě rozpoznáte tyto příznaky, měli byste dle lékařky Amy Richter pozměnit své návyky.

Bolesti hlavy a špatný dech

Ačkoli lze bolesti hlavy připsat mnoha příčinám včetně nedostatečné konzumace vody nebo stresu, často za nimi stojí nadmíra toxinů v těle. Ty totiž mohou dráždit centrální nervový systém, což následně ovlivňuje psychické pohodlí jedince. O problému může vypovídat také špatný dech nebo žluté zuby, což jsou známky toho, že je v těle příliš mnoho nepřátelských chemických látek a organismus se s nimi nedokáže vypořádat.

Otoky a bolesti svalů

Pokud se v těle hromadí toxiny, může to způsobit mnoho poruch, včetně otékání nebo ucpání dutin. Nepřátelské složky totiž mohou bránit odplavování tekutin z těla ven, které se následně hromadí v dolních končetinách a dalších místech. Objevit se mohou také nepříjemné bolesti svalů a kloubů, jež nemizí ani po několika dnech. Jedná se dle webu Healthline o další známku toho, že je v těle nadbytek chemických sloučenin, které ovlivňují různé funkce organismu.

Nadměrné množství toxinů ve střevech se přizná pomocí jasných příznaků včetně únavy a problémů s pletí

Nízká energie a nespavost

Pokud je vaše tělo přetížené toxiny, můžete začít pociťovat extrémní vyčerpání, a to přesto, že jste spali dostatečně. V takovém případě je vhodné dopřát si chvíli odpočinku a pít hodně vody, která pomůže pročistit vaše tělo a zmírnit nepříjemné příznaky. Problém se může rovněž projevit problémy s usínáním. Nadbytek toxinů v těle totiž často ovlivňuje krevní oběh, což následně vede k nespavosti a dalším nepříjemným příznakům.

nespavost žena
Fotografie: Pexels

Břišní tuk a časté pocení

Břišní tuk, který nezmizí, ani pokud dodržujete zdravou stravu a pravidelně se hýbete, může být voláním o pomoc z vašich jater. Často se totiž jedná o reakci tohoto orgánu na hromadění toxinů v těle, se kterými se již nedokáže potýkat, a tak začíná otékat. Stejně tak se v tomto případě můžete potýkat s nadměrným pocením a neustálým přehříváním organismu. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o typických příznacích poškození jater.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]