Tento přírodní zázrak zlepší kvalitu spánku i rychlost usínání o 64 %. Nebude vás stát ani korunu

Fotografie: Sentient Planet / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Některé potraviny vám pomohou lépe usnout a cítit se po ránu plní energie. Stačí je smíchat a následně konzumovat každý večer před spaním.

Problémy se spánkem mohou mít vážný dopad na vaše zdraví. Je proto důležité, abyste je nikdy neignorovali, a naopak co nejdříve řešili. Z dlouhodobého hlediska by totiž podle webu Healthline mohly zvýšit riziko vzniku kardiovaskulárních poruch a neurologických problémů, včetně úzkosti a deprese. Abyste však mohli snadněji odpočívat, nemusíte nutně za lékařem nebo užívat chemické přípravky. Skvěle vám postačí směs ze správných potravin.

Nespavost může mít vážný vliv na vaše zdraví

Pokud vám dělá problém usnout, můžete si pomoci konzumací správných potravin. Mnohdy totiž není nutné užívat drahé léky nebo jiné prostředky, které uměle vyvolávají únavu a usnadňují přechod do světa snů. Na podobném principu fungují i některé přírodní potraviny, jako je například kokosový olej a organický med. Ty nejenže disponují řadou zdravotních přínosů, ale také působí zcela přirozeně a na rozdíl od chemie chutnají velmi dobře.

V každém případě je však nutné řešit problém co nejrychleji, protože by mohl postupem času zvyšovat riziko mnoha onemocnění, včetně deprese, infarktu a také obezity. Zařazením správné léčivé směsi do svého jídelníčku nejenže lépe usnete, ale podle lékařky Debry Rose Wilson také posílíte svůj imunitní systém a budete se probouzet svěží a plní energie. Vždy se však ujistěte, že jsou suroviny organické a nebyly pro jejich růst použity pesticidy.

Příprava léčivé směsi pro lepší usínání

Abyste od dnešní noci usínali jako miminka, budete potřebovat pouze pár přírodních ingrediencí, které jsou levné a lze je získat téměř v každém obchodě s potravinami – některé možná již máte i u sebe ve spíži. Z těch následně vytvoříte směs, kterou stačí užívat každý večer před spaním a problémy s nespavostí budou pryč. Stačí si připravit následující:

  • 1 lžíci kokosového oleje,
  • 1/4 čajové lžičky organického medu a
  • 1/8 čajové lžičky mořské soli.

Slintáním do polštáře volá tělesné zdraví o pomoc. Může značit i problémy s dýcháním a stres

tuhý kokosový olej ve skleničce
Fotografie: Pexels

Jakmile budete připraveni, stačí všechny ingredience smíchat dohromady a směs sníst před spaním. Na to můžete jít dvěma způsoby, a to buď jejím přidáním do vody, nebo samostatně (jakmile ji spolknete, bude lepší ještě vypít trochu vody). Pokud byste se náhodou vzbudili uprostřed noci, můžete si dopřát směs ještě jednou, což vám umožní opět odpočívat. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o nejčastějších příčinách nespavosti.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]