Únava, nepozornost, nažloutlá kůže. Sledujte příznaky nedostatku důležitého vitaminu

Fotografie: Freepik

Vitamin B je prvek, který je pro tělo nezbytný, aby dobře fungovalo. Když je ho nedostatek, mohou se objevit určité příznaky.

Lidské tělo funguje jako stroj. Pokud má všeho dostatek, jede a nic jej netrápí. Ve chvíli ale, kdy má něčeho málo, někde se to projeví. Již dávno víme, že vitamin B, je pro chod lidského těla vskutku důležité. Takový vitamin B13 může za stárnutí buněk. Jak je to možné, že 4 ze 100 žen mají málo vitaminu B12 nebo jsou na hraně? Může za to nedostatek masa ve stravě nebo užívání léků? Jak poznat, že tělo potřebuje doplnit tento druh vitaminů? 

5 příznaků nízké hladiny vitaminu B 

Víte, jak poznáte, že vám něco chybí? Necítíte se ve své kůži, nepoznáváte své chování a snižují se limity? Pak je něco špatně a měli byste to řešit. nechte se vyšetřit u doktora. Co vše se vám děje, když máte málo vitaminu B2.

Pokud poslední dobou spíte kudy chodíte, nedokážete se dospat a ráno se budíte polámaní a unavenější než večer, může to být špatnou matrací anebo právě nedostatek přísunu vitaminu B12. Únava je jeho produktem. Projevuje se převážně odpoledne. Proč se tak děje? Vitamin pomáhá vytvářet červené krvinky, a ty, jak víme, roznáší kyslík po těle. Pokud není tělo dobře okysličeno, nemá energii. Nechte si odebrat krev a zjistit množství vitaminu B12. 

Fotografie: Freepik

S tím souvisí i slabost a malá síla. Tím, že jste unavení, tak ani svaly nepracují tak, jak by měly. Svalová slabost je přidruženým projevem únavy. Takže až si příště budete myslet, že ten batoh snad domů ani nedonesete, sezobejte hrst ořechů.

Dalším příznakem nedostatku B12 je jakýsi pocit brnění pokožky. Někdy je to přirovnáváno k píchání jehly. Je to způsobené chvěním nervů.

Bez správné výživy pořádně nepracuje ani váš mozek. Paměť, koncentrace, to vše se snižuje. Můžete tak často zapomínat, kam jste dali mobil anebo jste neustále roztržití a nedokáže žádnou věc dotáhnout do konce. 

Fotografie: Freepik

Přátelé se vás ptali, zda nemáte žloutenku nebo vy sami jste zaznamenali, že vaše pokožka je nažloutlá? A partnerka si pochvaluje, že jste citlivější? I přátelé si z vás utahují, že brečíte u každého filmu, i když jste to dříve nedělali? Pak buď stárnete anebo vám chybí dávka vitaminu B12. 

Jak doplnit vitamin B 

Naštěstí jde o rozšířený vitamin, který můžete nalézt v mnoha potravinách. Pravidelně si dopřejte ořechy, pivo, maso, luštěniny, listovou zeleninu, obiloviny a kvasnice. Tím vším můžete vitamin doplnit. Dají se užívat i preparáty jako je B-komplex, ale je to zbytečná. Pestrá strava a za chvilku bude po problémech.

Zdroj: WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]