Účinné domácí způsoby, jak se zbavit nepříjemného zahlenění

Fotografie: Depositphotos

Chlad nebo necitlivost v nose jsou nejčastější příčinou kašle a dušnosti. Krev nahromaděná v plicích přispívá k těmto zdravotním problémům. Vytváří se tam hlen, který sice neohrožuje váš život, ale rozhodně ovlivňuje kvalitu vašeho života. Tato lepkavá látka je vylučována sliznicemi a její role je funkce lapače veškerého prachu a virů, které by se vám mohli jinak dostat do těla.

V zásadě nás chrání před nachlazením a začneme kašlat, když se v srdci a na hrudi hlen nahromadí. To je často doprovázeno horečkou, kašlem, slabostí po celém těle, únavou a dušností.

Bronchiální trubice mohou být blokovány, pokud neodstraníme vlhkost z plic, což zvyšuje riziko vážnějších zdravotních problémů. Není třeba odpočívat a čekat, protože existuje několik přírodních prostředků, které pomáhají přirozeně odvádět vlhkost z plic.

Med a citron

Tato kombinace vás zaručeně nepřekvapí. Jedná se o velmi účinné spojení dvou složek, které vám pomohou s léčbou dýchacích potíží díky svým léčivým a antibakteriálním vlastnostem. Stačí, když smícháte dohromady jednu lžíci bio medu a dvě lžíce citronové šťávy. Tuto směs užívejte třikrát denně a uvidíte, že se budete brzy cítit mnohem lépe.

Fotografie: Pixabay

Tato kombinace vám samozřejmě nemůže nikdy ublížit a můžete si ji dopřávat i mimo nemoc. Med i citron jsou totiž vysoce prospěšné pro váš imunitní systém. Před použitím jakékoli jiné léčby byste se ale měli vždy poradit se svým lékařem, a to zvlášť v případě, že jim užíváte léky na předpis.

Další tradiční i netradiční možnosti

Zázvor je nepochybně nejsilnějším sedativem, antibakteriálním a antivirovým prostředkem. Smíchejte 2 sklenice vody, 1 čajovou lžičku pepře, 6 nebo 7 plátků zázvoru a 1 čajovou lžičku medu.

Zahřejte vodu, přidejte pepř a zázvor a poté nechte zchladnout. Směs každých pár minut promíchejte. Dejte z ohně a nechte směs usadit. Přidejte med a pijte 2-3 šálky čaje s touto směsí každý den.

Fotografie: Freepik

Kurkuma obsahuje kurkumin, který má neuvěřitelně silné antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Vaření kurkumy je velmi účinné při odstraňování hlenu, bakterií a kašle. Na přípravu budete potřebovat 1 sklenici teplé vody, ½ čajové lžičky soli, 1 čajovou lžičku kurkumy.

Fotografie: Pixabay

Vše smíchejte dohromady a několikrát denně si po dobu několika minut touto směsí vyplachujte hrdlo. Tato metoda rychle odstraní vlhkost a vyléčí jakoukoli infekce dýchacích cest.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]