Účinná domácí koupel eliminuje bolesti kloubů a nepříjemné svalové křeče

Fotografie: Freepik

Ať už jste aktivní sportovci, nebo vás klouby a svaly bolí zdánlivě bez příčiny, určitě se vám bude hodit následující návod na osvěžující a blahodárnou koupel. Potřebovat budete samé přírodní suroviny a uvidíte, že výsledný efekt bude skutečně příjemný. A pokud vás aktuálně žádné problémy netrápí, tak si nezapomeňte uchovat tento návod na dobu, kdy budete akutně hledat pomoc.

Co budete potřebovat?

Příprava relaxační koupele proti bolesti kloubů není nic složitého. Potřebovat totiž budete hlavně dvě základní ingredience, ke kterým však můžete přidat i další libovolné ingredience, s jejichž pomocí si koupel ještě o něco zpříjemníte.

  • Epsomská sůl
  • Himálajská sůl
  • Pár kapek esenciálního oleje s vůní podle vaší nálady a preferencí

Sůl plná hořčíku

Hlavní ingrediencí detoxikační a uvolňující koupele je hořká sůl s velkou porcí hořčíku. S její pomocí totiž doplníte do těla velmi důležitý hořčík. Jeho nedostatek může zapříčinit rozvoj křečí a špatnou regeneraci svalů. Po náročném sportovním ale i psychickém vypětí se tak určitě vyplatí dát si pořádnou vanu právě s touto solí.

Fotografie: Freepik

Epsomská sůl se ve vodě velmi dobře rozpouští a výsledkem je roztok bohatý na hořčík a sírany. Pro optimální výsledky si však dejte pozor, až vyberete kvalitní sůl určenou ideálně právě na koupele. Setkat se totiž můžete i se solí v zemědělské či potravinářské kvalitě.

Himálajská sůl

Druhou hlavní ingrediencí této ozdravné koupele je himálajská sůl. Ta je i díky svému původu označována jako nejčistší sůl. Obsahuje také mnoho různých minerálů. Po rozpuštění ve vodě jsou tyto látky přijímány přes pokožku během příjemné koupele.

Nezapomeňte si do vany připravit dostatečně teplou vodu, aby se póry na kůži rozšířily a vstřebávání živin probíhalo co možná nejlépe. V uvolňující koupelny si takto dopřejte klidně i půl hodiny či déle podle vašich možností. Pozor však v případě příliš vysokého krevního tlaku, kdy může být horká voda nevhodná.

Jaké jsou zdravotní přínosy relaxační koupele ve směsi dvou solí?

Pokud se pustíte do praktikování relaxačních koupelí se solí, možná brzy začnete pozorovat některý z pozitivních vlivů na lidské tělo. Koupel napomáhá zlepšovat průtok krve v celém oběhu, což podpoří procesy regenerace a distribuci všech důležitých živin napříč tělem. S lepším prouděním krve se pojí také rychlejší procesy hojení nejrůznějších zranění.

Koupel s využitím solí se doporučuje v období před menstruací, kdy pomáhá se snížením intenzity nadýmání, křečí a bolestí. Když si užijete příjemné chvilky ve vaně, podpoříte tím kvalitu spánku, lépe uvolníte svaly a snížíte pocit napětí. Zároveň napomůžete důkladnému vyčištění pokožky a doplnění důležitých minerálů, které jsou obsažené v přidávaných solích.