Typy obezity, které se běžně vyskytují mezi lidmi a nejlepší způsoby, jak se zbavit nechtěných špeků

Fotografie: Depositphotos

Hubnutí nikdy není snadný úkol a pro mnoho lidí se někdy stává téměř nemožným. Nezáleží na tom, jestli počítáte kalorie, zkoušíte zázračné diety nebo cvičíte až do vyčerpání.

Každý tuší, co je obezita. Je to snadno vidět, bohužel je těžší to skrýt, když s tím bojujete. Málokdo z nás však ví, že ne každá obezita je stejná. Existují různé typy s různými příčinami a příznaky. To nic nemění na skutečnosti, že obezita je civilizačním problémem, neboť počet lidí, kteří jí trpí, se od roku 1980 celosvětově zdvojnásobil. Podívejme se, jaké jsou typy obezity a co se s nimi dá dělat. Více prozradila lékařka Alana Biggers.

6 typů obezity a jak s nimi bojovat

Pokud se s tukem, který vyplňuje vaše tělo, řádně nevypořádáte, mohou být výsledky skutečně skličující a mohou nás vést k tomu, že svou obtížnou misi raději dříve než později opustíme. Naštěstí díky nedávné anglické studii víme, že existuje šest různých typů obezity, a známe příslušné triky, jak se jich zbavit. Tímto způsobem můžete zaměřit své úsilí na dosažení lepších výsledků.

1. Obezita horní části těla

Jedná se o vůbec nejčastější typ obezity. Vzniká v důsledku nadměrného stravování a nedostatečného pohybu. Řešení tohoto problému je poměrně jednoduché. Snižte svůj příjem jednoduchých cukrů a věnujte alespoň 30 minut denně jakékoliv fyzické aktivitě.

2. Přebytečný tuk v žaludku

Zbavit se přebytečného břišního tuku může být velmi frustrující. Hlavními příčinami ukládání břišního tuku jsou stres, deprese a úzkost. Zvýšení denní fyzické aktivity může být skvělým řešením, ale pokud chcete zlepšit hubnutí v této oblasti, měli byste se věnovat také relaxačním technikám, například meditaci.

muž s nadváhou si měří břicho
Fotografie: Pixabay

3. Tuk v oblasti hýždí a horní části nohou

Tento typ obezity je častější u žen a může být velmi obtížné s ním bojovat, ale pokud zkombinujete správnou stravu a kvalitní cvičení, je možné dosáhnout výsledků již za několik měsíců. Nejprve zkuste zpevňovat svaly nohou pomocí cviků, jako jsou dřepy a výpady. Dále můžete zařadit aerobní cvičení, například běh, které pomůže spalovat tuky. Kombinací svalového tréninku s aerobním cvičením získáte lehké a zpevněné nohy!

4. Nafouklý žaludek

Pokud se rádi bavíte a neradi cvičíte, máte velkou šanci získat pověstné „pivní břicho“. Přesně tak, v horkém letním dni nic nechutná lépe než vychlazené pivo. Pokud nemáte možnost pravidelně cvičit, je bohužel nejlepším řešením boje s tímto typem obezity výrazné snížení příjmu alkoholu.

5. Obezita nohou

Boj s jakýmkoli typem obezity může být opravdu složitý, nicméně existují určité typy, které se potlačují obtížněji než jiné, a toto je jeden z nich. Hromadění tuku v nohách má tendenci ve větší míře postihovat těhotné ženy. Podle údajů shromážděných ve studii je například vodní aerobik nejlepším řešením pro odstranění tuku nahromaděného v této oblasti.

obézní člověk v posilovně na pásu
Fotografie: Pexels

6. Přebytečný tuk na zádech

To, že se vám na zádech tvoří nadbytečný tuk, je opět způsobeno tím, že spotřebováváte více kalorií, než kolik jich spalujete. Řešení je jednoduché: začněte nebo zlepšete svůj tréninkový program a upravte svůj jídelníček. Omezte nebo vyřaďte ze svého jídelníčku sladké a zpracované potraviny. Poslední věc, kterou chcete, jsou slabá záda, až zestárnete. Nedostatečně procvičená záda mohou vést k vážným dlouhodobým problémům.

Zdroj: Healthline, Healthline