Tři delikatesní recepty z dýně

Tři delikatesní recepty z dýněDýně patří neodmyslitelně k podzimu a s ní přichází na řadu i různé recepty. K nejčastěji používaným patří polévka, dýňové hranolky, dýňová kaše, buchta a přesnídávka. My vám dnes přinášíme tři recepty, které můžete také vyzkoušet a obohatit tak váš jídelníček o nové pokrmy.

Prvním receptem jsou dýňové muffiny. Potřebovat budete: kypřící prášek do pečiva, koření na dýni, ovesné vločky, cukr, dýňové pyré, jablečné pyré, mléko, javorový sirup, vanilkový extrakt, vejce, ořechy.

Na druhý recept, dýňový dipbude potřeba: bílý jogurt, dýňové pyré, javorový sirup, dýňové koření (můžete si namíchat své: skořici, zázvor, muškátový oříšek, nové koření a hřebíček). Výborně se k tomu hodí perníčky, zázvorky a jablíčko. Dip můžete rovněž využít u receptu č.1 jako polevu.

Posledním tedy třetím receptem je dýňové chilli. K tomuto budete potřebovat olej, červenou cibulku, červenou papriku, zelenou cibulkovou nať, mletý česnek, mleté maso, směs koření: chilli, mletý kmín, sušený česnek, mletou červenou papriku, zeleninový vývar, dýňové pyré, fazolky z konzervy. Postupovat už lze jednoduše podle video návodu a samozřejmě si recept můžete vždy něčím ozvláštnit, případně některé ingredience nahradit jinými, podle své chuti a možností.


Fotografie publikována se svolením Apolonia Photography/FreeDigitalPhotos.net