Detox organismu pomocí nápoje, který si zvládnete připravit sami doma. Zbavte tělo toxinů

Fotografie: Depositphotos

Kvůli špatné stravě je tlusté střevo vystavováno několika rizikovým faktorům, které mohou nepříznivě ovlivnit zdraví člověka.

Tlusté střevo je poslední částí trávícího systému a jeho úkolem je evakuovat výkaly přes konečník, ale také je velmi úzce spojeno s imunitním systémem. Abyste se vyhnuli různým onemocněním a problémům s tlustým střevem, je nutné ho alespoň jednou za rok pročistit přírodními produkty. A právě pro to je tu tento jednoduchý recept, který vaše tělo vyčistí od všech různých toxinů, říká doktor Gavin Van De Walle.

Co budete potřebovat

  • 2 lžíce bio javorového sirupu
  • 250 ml vody
  • 1 lžíce kajenského pepře
  • 2 lžíce vymačkané citronové šťávy
Fotografie: Pixabay

Příprava je velice jednoduchá. Stačí dohromady smíchat kajenský pepř, citronovou šťávu a jahodový sirup a do toho nalít potřebné množství vody. Tento nápoj byste měli pít aspoň dvakrát denně po dobu 10 – 16 dní, dle potřeby. Nezapomeňte opakovat dvakrát ročně.

Kajenský pepř

Kajenský pepř je velice pálivá paprika, která pochází z Jižní Ameriky. Je velice bohatá na živiny. Obsahuje antioxidanty, bílkoviny, nejrůznější vitamíny a také kapsaicin. To je látka, která papričce dodává její štiplavou chuť a má také silné antioxidační vlastnosti. Také může mít ochranný účinek na žaludeční stěnu. Rozhodně by ho neměli konzumovat lidé, kteří mají alergii na pepř nebo lidé, kteří trpí na hemoroidy.

Fotografie: Pixabay

Výhody citronu

Už jste určitě slyšeli o tom, že se doporučuje vypít každé ráno sklenici vody s citronem. Je také skvělý pro detox těla. Citron je bohatý na vitamín A, B a C, obsahuje také spoustu antioxidantů a minerálů. Také je skvělý pro správné vylučování.

Fotografie: Pixabay

Příznaky nahromadění toxinů

Mezi nejznámější příznaky patří bolest břicha, zácpa, nadýmání, bolest svalů a kloubů, plynatost, vyrážka, problémy s močením, vaginální infekce, únava, změny nálad a nebo dokonce deprese.

Zdroj: Healthline