Tyto tlakové body mají přímý přístup ke všem bolavým částem těla. Stačí jediné zmáčknutí

Fotografie: Depositphotos

Stimulace těchto tlakových bodů vám pomůže zbavit se nepříjemných bolestí celého těla. Stačí je po dobu několika minut masírovat a budete se cítit mnohem lépe.

Stimulace tlakových bodů na těle je podle čínské tradiční medicíny skvělý způsob, jak si ulevit od všudypřítomné bolesti a opět nastartovat svůj organismus. Jedná se o velmi jednoduchou metodu, která vám nezabere ani mnoho času – stačí pouze najít správná místa a ty po dobu několika minut masírovat. Pokud tuto metodu budete provádět pravidelně, pocítíte úlevu již během pár dní, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Bod tři míle

Bod tři míle se nachází přibližně 4 centimetry pod kolenní čéškou a je úzce spojen s trávicím systémem. Pokud ho budete pravidelně masírovat, můžete si tím ulevit od mnoha problémů, včetně zvracení, neustálé nevolnosti a také bolesti žaludku. Stačí pokrčit kolena a po dobu několika minut vyvíjet na toto místo příjemný tlak. Netlačte však příliš silně, abyste si naopak neublížili.

Třetí oko

Bod třetího oka se nachází mezi obočím, těsně nad začátkem nosu. Jedná se o malou endokrinní žlázu, která je zodpovědná za produkci melatoninu, což je velmi důležitý hormon, jenž reguluje vzorce spánku a bdění. Vyvíjení mírného tlaku do této oblasti vám skvěle pomůže zbavit se nepříjemného stresu a také zmírňuje bolesti hlavy, únavu, deprese a přílišné psychické napětí. Jednoduše ho stačí palcem zmáčknout po dobu několika minut.

Bod osrdečníku

Bod osrdečníku je místo, které se nachází mezi dvěma šlachami na spodku ruky a najdete ho přiložením tří prstů přímo pod dlaň – bod bude na konci třetího prstu. Jakmile poté budete připraveni, začněte na toto místo vyvíjet příjemný tlak, čímž se skvěle ochráníte před nepříjemnou nevolností a zvracením. Místo navíc postačí masírovat pouze po dobu 5 až 10 sekund.

Reflexní terapie je metlou na stres a oslabenou imunitu. Tlakové body jsou na chodidlech i na rukou

nevolnost
Fotografie: Freepik

Bod Tong Zi Lao

Bod Tong Zi Liao se nachází hned vedle vnějších koutků očí a jeho pravidelná stimulace pomáhá zmírňovat migrény a únavu očí. Masírovat by ho měli především lidé, kteří pracují příliš dlouho za počítačem. Stačí na tuto oblast přitlačit palcem nebo jinými prsty, popřípadě i kroužit, dokud nepocítíte požadovanou úlevu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]