Stisknutím těchto bodů na ruce se během několik vteřin zbavíte úzkosti, nespavosti i depresí

Fotografie: Depositphotos

Správná stimulace těchto tlakových bodů nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů. Pokud budete tuto metodu provádět pravidelně, výrazně tím podpoříte své zdraví.

Stimulace tlakových bodů pochází z akupresury, tradiční čínské medicíny, podle které může vyvíjení tlaku na tato místa zmírnit bolest, nastolit rovnováhu v organismu a celkově zlepšit vaše zdraví. Je ovšem zapotřebí, abyste metodu prováděli správně – není na tom však nic těžkého, a navíc s ní nejsou spojeny žádné vedlejší účinky. Díky svým potenciálním přínosům však určitě stojí za vyzkoušení, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Tlakové body na rukách

Na ruce se nachází osm základních tlakových bodů a nejznámějším z nich je bod srdce, který je umístěný na spodním záhybu zápěstí – leží v linii s malíčkem, a pokud na něj budete pravidelně vyvíjet tlak, můžete se tím zbavit úzkosti, nespavosti, silného bušení srdce a deprese. Dalším bodem, jenž stojí za zmínku, je tlakový bod tlustého střeva, který se nachází na vnější straně ruky, a to přímo na okraji těsně pod začátkem malíčku. Pevný tlak na tento bod vám pomůže zmírnit bolesti krku, uší a hlavy, jež se vyskytují v zadní části hlavy.

Vyzkoušet můžete také tlakový bod meridiánu plic, který vede od špičky palce dolů po straně ruky a končí těsně pod záhybem zápěstí. Abyste využili jeho potenciál, stačí po něm přejet prstem a chvíli ho jemně masírovat – nebo dokud se nebudete cítit lépe. Stimulace této části těla účinně pomáhá zmírnit příznaky nachlazení, jako je zimnice, kýchání, rýma a nepříjemná bolest v krku.

Velkou oblibu si získal také vnitřní bod brány spojený s trávicím traktem. Ten se nachází na spodku ruky, zhruba 3 centimetry pod koncem dlaně (uprostřed). Abyste získali co nejlepší výsledky, reflexologové ho doporučují stimulovat palcem, a to nejlépe větším tlakem. Tímto způsobem účinně zmírníte nevolnost nebo bolesti žaludku a podpoříte své trávení.

Čínská ušní akupresura zbaví migrén i hučení v uších bez běžných léků

smrkající žena
Fotografie: Freepik

Podobně tomu je u vnějšího bodu brány, který se nachází na opačné straně ruky, taktéž zhruba 3 centimetry od konce dlaně. Jeho pravidelná stimulace podporuje imunitní systém a pomůže vám dodat energii do náročného dne. Nejlépe uděláte, když na něj vyvinete silnější tlak třemi prsty druhé ruky.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]