Tipy na osvěžující nápoje pro horké letní dny

Jak všichni dobře víme, během letního období, obzvlášť pokud teploty vyšplhají hodně vysoko, je velmi důležité hodně pít. Asi každý touží po doušku osvěžujícího nápoje. V dnešním článku vám přinášíme několik tipů na letní osvěžení, které nejen chutná, ale doplní i potřebné vitamíny a minerály.

Citrónová voda s medem

Asi všichni znáte starou dobrou citronádu. K přípravě budeme potřebovat pouze 2 citróny a dvě polévkové lžíce medu. Jeden citron vymačkáme a smícháme se dvěma lžícemi medu a litrem stolní či minerální vody. Další citrón nakrájíme na kolečka a dáme do vody. Citrón buď zbavíme kůry, nebo použijeme bio citróny. Nápoj necháme na hodinu vychladit v lednici. Před podáváním nápoj jemně zaprášíme skořicí a ozdobíme mátou.

Lahodná okurková limonáda

Na tento nápoj budeme potřebovat salátovou okurku, med, limetku, bezinkovou šťávu a samozřejmě led. Kousek okurky si odkrojíme a nakrájíme na kolečka (okurku neloupeme). Plátky okurky budou sloužit spíš, jako dekorace. Zbylou okurku vložíme do mixéru spolu se šťávou z jedné limetky, med podle chuti (2 lžíce) a pár kapek bezinkové šťávy – zalijeme půl litrem vody. Vše rozmixujeme a přes cedník nebo plátno přecedíme. Podle potřeby ještě zředíme trochou vody a vložíme do nápoje drcený led a na kolečka pokrájenou okurku.

Jablečný nápoj se skořicí

Jablko nakrájíme na tenké plátky a zalijeme 0,5 litrem studené vody a přidáme kávovou lžíci mleté skořice. Takto připravený nápoj necháme v lednici uležet minimálně dvě až tři hodiny a podáváme s drceným ledem. Kombinace jablek a skořice pomáhá normalizovat metabolismus a čistí trávicí trakt.

Vitamínová bomba

Na tento nápoj budete potřebovat: jeden pomeranč, jeden citrón společně s karotkou a ananasem proženeme odšťavňovačem a smícháme s minerální vodou. Množství vody řídíme podle toho, jak nám to vyhovuje. Čím méně vody tím silnější džus a větší přísun vitamínů a antioxidantů. Tento drink je úžasný proti únavě.

Mátová limonáda

Vezmeme lístky z máty, které očistíme, umyjeme a necháme okapat. Máty budete potřebovat asi tak plnou hrst. Pak je prosypeme třtinovým cukrem (3 lžíce), pomocí konce dřevěné vařečky rozdrtíme, aby se uvolnilo aroma. Dolijeme vodu 0,5 l a šťávou z jednoho citrónu. Nápoj necháme odležet po dobu minimálně 4 hodin a pak přecedíme. Před podáváním ještě ozdobíme lístky máty.

Zdroj: pixabay.com