Temná strana nealkoholického piva. Konzumaci by měla zvážit přesně definovaná skupina lidí

Fotografie: Pixabay

Nealkoholické pivo jako zdravější alternativa piva alkoholického nemusí být až takovou výhrou. Podívejte se na jeho popularitu z obou stran.

Nabídnete-li milovníkovi piva jeho nealkoholickou verzi, očekávejte ne příliš pozitivní reakci. Každý pivař vám potvrdí, že chuť nealkoholických piv byla dříve příšerná, vůbec se nedala srovnat s pivem alkoholickým. V dnešní době se ale jejich chuť vypracovala na úroveň, kdy i zkušený konzument piva má problém rozeznat, které alkoholické je a které ne. Navíc se jedná o skvělou náhradu pro řidiče. Je ale nealkoholické pivo pro naše zdraví skutečně lepší? Více prozradila lékařka Adda Bjarnadottir.

Přínosy nealkoholického piva

Vzhledem k tomu, že je alkohol uznán jako toxická a psychoaktivní látka, primárním přínosem nealkoholického piva je snížení spotřeby alkoholu. To ale neznamená, že se z nás mohou stát neřízené střely v jeho konzumaci. Spousta druhů má extrémně nízkou nutriční hodnotu. Avšak přestože jsou nealkoholická piva nízkokalorická, mají vysoký obsah sacharidů.

Fotografie: Pixabay

Nicméně studie uvedly, že nealkoholické pivo může být účinným regeneračním nápojem po cvičení, proto si ho oblíbila celá řada olympijských sportovců. Zároveň se jedná o vhodný lék na snížení zánětu i běžného nachlazení. Ovšem pro taková tvrzení je ještě potřeba nashromáždit více důkazů.

Zdravotní rizika konzumace nealkoholického piva

Podstatnou věcí, kterou je třeba si uvědomit, je, že i nealkoholické pivo obsahuje určité procento alkoholu, maximálně však 0,5 %. Ovšem ne vždy to, co čtete na štítku, je pravda. V minulosti se už vyskytly problémy s některými nealkoholickými pivy, která překračovala zákonný limit 0,5 %. Dříve několik testovaných nealkoholických piv obsahovalo až 1,8 objemového procenta alkoholu.

Fotografie: Pixabay

Proto existují debaty ohledně těhotných žen a konzumace nealkoholických piv. A stejně tak i jedinců, kteří procházejí závislostí na návykových látkách. Vzhled, vůně a chuť nealkoholického piva mohou u některých osob procházejících léčbou vyvolat touhu po alkoholu.

Nealkoholické pivo ano, nebo ne?

Ať je to s nealkoholickými pivy, jak chce, jakákoli nealkoholická náhrada piva alkoholického je pro naše zdraví výhrou. Je však důležité si uvědomit, že i v tomto případě platí heslo „všeho s mírou“. Pohybujete-li se často ve fitness prostředí, zde se alkohol stal všudypřítomný, i když byste si mysleli pravý opak.

Fotografie: Pixabay

Ale jen si vzpomeňte na někoho ze svého okolí, kdo rád běhá. Každý vám potvrdí, že po silném fyzickém výkonu je jedno orosené tou nejlepší odměnou. Ale ruku na srdce, bylo by vám mnohem lépe s nealkoholickým pivem v ruce.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]