Fyzioterapeutka prozradila, jak se zbavit bolesti v krční páteři pomocí tenisového míčku

Fotografie: Depositphotos

Tenisový míček je skvělý pomocník, který vás zbaví bolesti v kterékoliv části těla. Použít ho můžete jak na mezilopatkovou oblast, tak i na bederní páteř.  

Pokud vás trápí bolest mezilopatkové oblasti či jiných částí těla, nemusíte utrácet za drahé masáže či jiné procedury. Skvěle vám totiž dokáže pomoci něco tak obyčejného, jako je tenisový míček – ten stačí správně použít a nepříjemné pocity budou během několika minut pryč. Jakmile vás přepadne bolest, vyhraďte si chvilku času, najděte tiché místo a vyzkoušejte tuto proceduru, říká doktorka Kerry Boyle.

Jednoduchá metoda proti bolesti v krční páteři

Tenisový míček je skvělý pomocník, který vám pomůže zbavit se bolestí krční páteře a bolesti v mezilopatkové oblasti. Jediné, co přitom musíte udělat, je vyhradit si chvilku času a najít místnost či zeď, o kterou se budete moci opřít. Jakmile budete připraveni, vezměte míček a položte ho mezi lopatky – zády poté vyvíjejte tlak, abyste ho udrželi mezi vámi a zdí. Poté svým tělem začněte pohybovat doleva a doprava, nahoru a dolů. Takto pokračujte po dobu jedné až dvou minut.

Následně protáhněte svůj krk a další části horního těla (viz video níže). Správnými pohyby se můžete zbavit nepříjemné bolesti již během několika minut – výsledky poté pocítíte po pár dnech a skvěle se tímto způsobem ochráníte před opětovaným vznikem problému. Existuje však mnoho dalších využití tenisového míčku, a to zejména co se týče mobility bederní páteře a masáže hýždí.

Záchrana bolavého krku do 5 minut: Chiropraktik vybral 5 nejlepších cviků, které zvládnete z domova

Tenisový míček proti bolesti beder

Existuje několik cvičení a masážních technik, které můžete provádět s tenisovým míčkem, abyste zlepšili pohyblivost své páteře a uvolnili svaly v oblasti zad:

  • Mobilita bederní páteře: Lehněte si na záda s ohnutými koleny a chodidly na podložce. Umístěte tenisový míček pod bederní páteř a pomalu se začněte posouvat nahoru a dolů, co nejblíže ke kříži. Toto cvičení pomáhá uvolnit bederní páteř a zlepšit flexibilitu.
  • Masáž hýždí: Sedněte si na tvrdý povrch a položte si pod jednu půlku hýždě tenisový míček. Poté se po něm začněte pomalu posouvat a hledejte místa s napětím. Jakmile najdete problémovou oblast, zastavte se a provádějte na ní kruhové pohyby.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]