Zkušený doktor promluvil o nejmrazivějších případech pacientů, kteří vstali z mrtvých

Fotografie: Depositphotos

Bizarních událostí je plný svět. Některé příběhy zní tak neskutečně, že jim jen těžko dokážete věřit. Například takové zmrtvýchvstání není až tak nemožné, jak se zdá.

Přestavte si situaci, kdy jste na pohřbu blízké osoby a najednou uslyšíte klepání na rakev. Zevnitř. Řeknete si, že něco takového není možné, ten člověk je mrtvý, to se přece děje jen ve filmech a knihách. Ne tak docela. Aby se člověk probudil ze své vlastní smrti, je možné. Neděje se to tak často, ale není to nemožné.

Je možné ožít se po své vlastní smrti?

Na základě několika příběhů je nutné podotknout, že v podstatě ano. Zaměstnanci pohřebního ústavu uvedli, že 82letá žena byla nalezena naživu poté, co byla nedávno prohlášena za mrtvou v pečovatelském domě v New Yorku. Stejně tak 66letá žena trpící ranou demencí byla objevena lapající po vzduchu poté, co u ní jedna ze zdravotní sester určila smrt, jak uvádí web TheConversation.

Ačkoli jsou tyto události extrémně vzácné, strach z nich je obrovský. Mnoho lidí uvede přání nechat se zpopelnit po své smrti především z důvodu, že se obávají, že se probudí ve vlastní rakvi několik metrů pod zemí. Řekněme si upřímně, takový zážitek si nepřeje prožít snad nikdo. Jak je ale možné, že tělo nevykazuje žádnou životaschopnost, a přesto se po několika hodinách uvede opět do provozu?

Vědce překvapilo průlomové zjištění o tom, co se stane s duší po smrti. Toto čeká každého z nás

Řádné vyšetření je nezbytné

Dr. Stephen Hughes pro BusinessInsider uvedl, že byl za svou 20letou praxi svědkem 2 takových unikátních případů. Ovšem je nutné zmínit, že obnovení životních funkcí po prohlášené smrti neznamená, že pacient nabyl vědomí. Pokaždé zemřel několik hodin poté. Jak uvádí Hughes: „Smrt je proces, ne událost, což může způsobit zmatek. Je potřeba pacienta řádně vyšetřit.“

vyšetření pacienta
Fotografie: Freepik

„Různé tělesné systémy se vypínají různou rychlostí, není tedy neobvyklé stále slyšet několik střevních zvuků kolem, nebo dokonce i těsně po smrti. To může způsobit zmatek maskováním tichých srdečních zvuků.“ Na základě tohoto tvrzení lze tedy říct, že pacient nevstal z mrtvých, ale byl mylně prohlášen za mrtvého. To, že je smrt procesem, dokazují i příznaky blížící se smrti, o nichž jsme již psali na ZdravémStravování. Ty můžete zaznamenat i několik dní před svým odchodem.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]