Benefity pravidelné konzumace medu. Stačí 2 lžíce pro viditelné účinky

Fotografie: ProjectManhattan / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Med je užitečná potravina, která nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské tělo. Stačí ho zařadit do svého pravidelného jídelníčku a budete se cítit mnohem lépe.

Med je oblíbené sladidlo, které většina lidí používá pouze k dochucení svých jídel nebo oslazení čaje. Mnozí z nich si však neuvědomují, že se také jedná o skvělé přírodní léčivo, jež nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské tělo – pomůže vám například při bolestech v krku a také posílí obranyschopnost vašeho imunitního systému. Stejně tak chutná naprosto skvěle a budete díky němu plní energie, říká doktorka Kim Chin.

Med a lidské zdraví

Pokud také často nemůžete spát a máte problémy s imunitním systémem nebo obecně se zdravím, vyplatí se vyzkoušet častější konzumaci sladkého medu. Toto jedinečné sladidlo disponuje řadou užitečných zdravotních přínosů, včetně protizánětlivých a antibakteriálních účinků, přičemž vám poskytne dlouhou řadu vitamínů a antioxidačních složek. Jeho pravidelná konzumace také podporuje obranyschopnost těla, takže vás učiní odolnějšími vůči mnoha onemocněním.

Ještě než začnete med užívat, je důležité, abyste se ujistili, že máte kvalitní produkt. To však lze rozpoznat poměrně snadno – vezměte si sklenici vody a dejte do ní polévkovou lžíci sladidla. Pokud spadne na dno a nerozpustí se, jedná se o skutečný, kvalitní med. V opačném případě, tedy pokud zůstane nahoře a roztaje, máte bohužel jeho falešnou náhražku.

Zdravotní přínosy pravidelné konzumace medu

Med nabízí řadu zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Pokud ho zařadíte do svého pravidelného jídelníčku (tedy alespoň po jedné nebo dvou polévkových lžicích denně), pomůže vám:

  • odstranit bolest v krku,
  • při trávení a spalování tuků,
  • zvýšit odolnost organismu,
  • odstranit zápach z úst,
  • při nespavosti (stačí před spaním vypít trochu mléka s medem a hned se vám bude lépe spát).

Cibule vytáhne z medu prospěšné látky a to do poslední kapky. Klíčem je tento elixír

nespavost žena
Fotografie: Pexels

Stejně tak toto lahodné sladidlo skvěle prospívá pleti i vlasům a můžete ho použít jako pleťovou masku – v takovém případě vás dokonce zbaví viditelných jizev, akné a podpoří hojení ran. Účinně také podporuje organismus při jeho konzumaci po ránu na lačný žaludek, například smíchaný s citronovou šťávou.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]