Cibule vytáhne z medu prospěšné látky a to do poslední kapky. Klíčem je tento elixír

Fotografie: Canva

Med a cibule jsou dva přírodní poklady, které jsou známé pro své léčivé vlastnosti a výživové benefity. Oba tyto přírodní produkty byly po staletí využívány v tradiční medicíně a kosmetice.

Kromě všeho ostatního je cibule velmi zdravá, je skutečným zdrojem zdraví, obsahuje mnoho minerálů, vitamínů a živin nezbytných pro správné fungování organismu. Ve směsi se stejně zdravými produkty, jako je med, se cibule stává ještě účinnější. Tato kombinace vás může mimo jiné zbavit křečových žil a zlepšit váš krevní oběh. Smíchání cibule a medu může také pomoci při chřipce a předcházet rakovině tlustého střeva, říká doktorka Amy Richter.

Zdravotní benefity medu

Med je sladký a lepkavý produkt vyrobený včelami z nektaru květů. Obsahuje složení vitamínů, minerálů, enzymů a antioxidantů, což ho činí jedním z nejsilnějších přírodních léků. Má antimikrobiální účinky, uklidňuje krk, přirozeně hydratuje a díky svým léčivým vlastnostem může pomoci při hojení menších ran a odřenin.

Zdravotní benefity cibule

Cibule je oblíbenou zeleninou, která se používá v mnoha pokrmech po celém světě. Obsahuje vitamíny C, B6, železo, vlákninu a další živiny, jež jsou pro naše tělo důležité. Cibule může podporovat zdraví srdce tím, že pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a krevního tlaku, posiluje imunitní systém, podporuje růst vlasů a zlepšuje zdraví pokožky.

Elixír z medu a cibule

Med a cibule, dvě zázračné přírodní ingredience, které se zdají být samy o sobě úžasné, spojte dohromady a získáte výkonný elixír s ještě silnějšími účinky na zdraví a krásu. Tato jedinečná kombinace nabízí široké spektrum výhod a je jednoduchá na přípravu. Když se spojí síla medu a cibule, otevírají se nové možnosti péče o naše tělo a zdraví. Pro výrobu tohoto zázračného elixíru budete potřebovat pouze 1 kg červené cibule a 300 g přírodního medu.

červená cibule
Fotografie: Freepik

Cibuli omyjte a oloupejte, nakrájejte ji na menší kousky a vložte do mixéru. Rozmixujte, abyste získali asi 600 ml cibulové šťávy, pak šťávu přelijte do čisté láhve, přidejte med a dobře promíchejte. Láhev uložte do chladničky. Můžete ji používat od následujícího dne.

Konzumujte 50 g 3× denně, před hlavními jídly nebo během nich. Kúra se dodržuje po dobu 1 měsíce, poté se udělá 1 týdenní přestávka. V případě potřeby lze v léčbě pokračovat až do úplného vymizení křečových žil. Je velmi důležité, abyste přípravek neskladovali déle než 3 dny při pokojové teplotě nebo v chladničce, protože by se stal toxickým.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]