Častý zlozvyk žen, který se může šeredně vymstít. Usínání s mokrými vlasy je doslova hazard se zdravím

Fotografie: Depositphotos

Někdo má ve zvyku si pravidelně večer během každodenního sprchování také umývat vlasy. A pak jde s mokrými vlasy spát, aniž by si je vyfénoval.

Hezky upravené vlasy jsou vizitkou každého člověka. Patří k tomu jejich mytí a udržování v čistotě. Dnes už není problém si vybrat šampon podle typu vlasů i jejich kvality. Navíc jsou v drogeriích k dostání různé vitamínové přípravky, jež zlepšují vzhled vlasů. Když si je ale před spaním nevyfénujete, i kdybyste použili ty nejkvalitnější přípravky, všechna vaše péče o ně přijde vniveč. Proč tomu tak je? Více prozradila lékař Gerhard Whitworth.

Na fénování vlasů nezapomínejte

Fénování vlasů zabere jen pár minut navíc. Není to tedy nic, co byste jim nemohli dopřát. I když jste už večer hodně unavení, raději si vlasy vyfénujte, abyste předešli případným problémům, jež mohou nastat, půjdete-li spát s mokrými vlasy. Ideální je používat kvalitní fén s ionizérem, minimálně docílíte toho, že po ránu nebudou vaše vlasy zacuchané.

Jak si snadno a rychle zničit vlasy

Ulehnete-li s mokrými vlasy do postele, kromě toho, že budete mít mokrý polštář, k újmě přijdou i vaše vlasy. Když jsou mokré, jsou náchylnější na lámání a třepení. Pravděpodobně se vám přes noc pocuchají a vy ráno budete vypadat jako vrabčák. Nejspíš budete mít také problém potom vlasy rozčesat.

Mokro je ideální pro tvorbu bakterií

Polštář do sebe během spánku pohlcuje odumřelou pokožku a pot. Stává se živnou půdou pro bakterie. To je znásobeno tím, když je polštář vlhký, což se může stát, jdete-li spát s mokrými vlasy. Tento zlozvyk tedy vede ke zvýšené tvorbě mikroorganismů, které mohou způsobovat kožní nemoci.

Fotografie: Depositphotos

Zaděláváte si na bolesti hlavy

Kdo trpí na časté bolesti hlavy, měl by zapomenout na to, že by šel spát s mokrými vlasy. To totiž může způsobit, že se vám rozjede migréna. Teplota hlavy s mokrými vlasy je nižší než u ostatních částí těla, což také narušuje REM fázi spánku. V konečném důsledku se špatně vyspíte, a ještě navíc budou vaše vlasy vypadat nevábně.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]